Angle down Atgal

Lietuvių pamėgtame Ispanijos kurorte siaubingas gaisras – evakuojami žmonės

Vieną populiariausių Ispanijos salynui priklausančių kurortų Gran Canaria siaubia didžiulis gaisras. Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, iš apylinkių evakuota jau daugiau kaip 4000 turistų ir vietovės gyventojų, o žala kurortui – atitaisoma tik per ilgus dešimtmečius.

Twitter stop kadras
Twitter stop kadras

Šimtai saloje esančių viešbučių buvo ištuštinti ir uždaryti neribotam laikui, kadangi stiprus vėjas ir kaitra vis plečia gaisro židinio plotus. Gaisras įsiplieskė kiek Šiauriau centrinės salos dalies, tačiau dar sekmadienio vakarą pasiekė Tejeda miestą, kuris yra maždaug 40 km nuo gaisro židinio vietos.

Per savaitę salą niokoja jau trečias gaisras, tačiau šis – visų pražūtingiausias. Iš viso saloje evakuota žmonių iš apytikriai 40 nedidelių apylinkių miestelių. Labiausiai paveiktos Tejeda, Valleseco, San Mateo, Galdar, Moya ir Artenara apylinkės.

Gran Canaria – itin pamėgta atostogų kryptis ir lietuviams, ir JK gyventojams.

Šiuo metu dėl gaisro išdegė jau 1700 hektarų žemės ploto, kuriuose sunaikinta ir 11 greitkelių. Ir nors gaisro vietose dirba šimtai ugniagesių – apie 700 gaisrininkų ir dar 200 kariškių, ji, spėjama, dėl stipraus vėjo gali toliau plisti. Oro temperatūra saloje šiuo metu siekia net apie 40 laipsnių karščio.

Šiaurinė salos dalis – tikras traukos objektas turistams, tačiau jau dabar skelbiama, kad tūkstančiams jų atostogos sugadintos dėl to, kad jie turėjo evakuotis, o planuojantiems atvykti į salą, siūloma labai apgalvoti kelionės kryptį ir, jei yra galimybė, ją keisti.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite