Angle down Atgal

Lietuviškos dainos skambėjo Lenkijoje

Konino miesto (Lenkijos Respublika) prezidento Jozefo Novickio kvietimu dešimtajame giminingų miestų festivalyje Konine lankėsi Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė).

Šventėje dalyvavo ir Akmenės kultūros centro muzikantai, atlikėjai iš Moldovos, Lenkijos, Ukrainos, Kinijos, Bulgarijos, Čekijos, Latvijos, Rusijos. Su visais minėtais užsienio partneriais Konino miesto savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis arba ketinimo protokolus.

Pirmąjį koncertą joniškiečiai surengė balandžio 1 dieną Kramsko miestelyje, kur vyko velykinė mugė ir maisto patiekalų degustacija. Koncerto metu taip pasirodė kolektyvai iš Akmenės ir Čekijos. Pagrindinę jubiliejinės šventės dieną – balandžio 2-ąją visi rinkosi Konino mieste, Rondo salėje. Ten pasirodė visi su Konino miesto savivaldybe bendradarbiaujančių šalių kolektyvai ir atlikėjai. Kol scenoje šoko, dainavo liaudies kolektyvai, lauke ir koncertų salėje šurmuliavo velykinė amatininkų, liaudies meistrų mugė. Didžiausio susidomėjimo susilaukė svečiams atvežta juoda tradicinė duona iš Joniškio. Vietiniai miesto gyventojai rikiavosi eilėje, kad galėtų paragauti lietuviškos duonos, kurios Lenkijos rinkoje nėra. Reprezentuodami savo kraštą, joniškiečiai kiekvienai delegacijai įteikė po dekoruotą duonos kepalą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite