Sportas2017 m. Rugsėjo 5 d. 17:26

Lietuviai Europos krepšinio čempionate sutriuškino ukrainiečius

13823

Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2017“) ketvirtojo turo rungtynėse B grupėje Tel Avive (Izraelis) antradienį Lietuvos rinktinė 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) nugalėjo Ukrainos krepšininkus ir užsitikrino vietą kitame etape.

Lietuviai po 10 žaidimo minučių pirmavo 27:10. Įpusėjus antrajam kėliniui, ukrainiečiai sumažino atsilikimą iki penkių taškų (24:29, 27:32), bet mūsiškiai prieš ilgąją pertrauką atitrūko 44:30, po trijų ketvirčių pirmavo 72:47, o paskutiniame kėlinyje skirtumas perkopė 30 taškų ribą.

Trečiąją pergalę iškovojusiai Lietuvos rinktinei Jonas Valančiūnas (14 atk. kam.) pelnė 22 taškus, Mindaugas Kuzminskas - 17, Martynas Gecevičius - 11, Mantas Kalnietis (11 rez. perd.) - 10, Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas - po 7, Adas Juškevičius ir Artūras Gudaitis - po 6, Eimantas Bendžius - 5, Artūras Milaknis - 3. Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis taškų nepelnė.

Trečiąją nesėkmę patyrusioje Ukrainos komandoje rezultatyviausiai žaidė Artiomas Pustovas. Jo sąskaitoje - 29 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai. Maksimas Pustozvonovas ir Viačeslavas Bobrovas surinko po 5 taškus.

Lietuviai taikliau atakavo iš visų pozicijų ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42-36.

B grupėje antradienį dar susitinka Italija (2 pergalės/1 pralaimėjimas) ir Vokietija (2/1) bei Izraelis (1/2) ir Gruzija (1/2).

Lietuvos rinktinė trečiadienį žais su vokiečiais.

Europos čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių ekipas.