Lietuves lydėjo didelė sėkmė

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

89690

Lietuves lydėjo neįtikėtina sėkmė – Lietuvai parvežti sidabro medaliai.

Birželio 28 – 29 dienomis Estijoje, Korvemaa vyko Šiaurės Baltijos Šalių Žirgų Ištvermės Čempionatas 2019 (Nordic – Baltic Championship 2019). Kasmet tokio tipo čempionatai vyksta vis kitoje šiaurės Baltijos šalyje.

Į Estiją susirinko rungtis stipriausi minėtų šalių raiteliai, kurie rungėsi dvi dienas įvairių distancijų rungtyse. Birželio 28 dieną Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro raitelės Sofija Matulevičiūtė ir Jogailė Develytė startavo 56 km. trasoje ir sėkmingai ją įveikusios, įgijo kvalifikaciją ilgesnei distancijai.

Birželio 29 dieną vyko svarbiausia ir ilgiausia rungtis - CEI 2* 120 km., kurioje raiteliai galėjo rungtis individualioje ir komandinėse užskaitose. Pirmą kartą tokio tipo čempionate Lietuva pristatė komandą, kurią sudarė 4 raitelės: 2 raitelės iš Trakų - Gabrielė Mateikaitė ir Ugne Zalieckienė ir dvi raitelės iš Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro – Jogailė Develytė ir Jūratė Repšienė.

Varžybų startas buvo 6 val. ir po 7 val. 42 min. finišavo pirmoji lietuvos raitelė, dar po valandos jau buvo sėkmingai įveikusios trasa visos Lietuvos raitelės. Iš 24- ių šios užskaitos raitelių finišavo tik 15. Trasa buvo kalnuota ir akmenuota vietove ir tai lėmė net 9 žirgų eliminavima iš varžybų dėl jų sveikatos stovio. 120 km. – tai didelis atstumas tiek žirgui tiek raiteliui ir reikalauja ilgo pasiruošimo bei žinių. Kiekvienas duetas sėkmingai įveikęs tokią trasą laikomas nugalėtoju.

Visos Lietuvos komandos narės įveikė 120 km. trasą, aplenkė itin stiprią Norvegijos komandą ir iškovojo Lietuvai sidabro medalius !!! Tai naujas įrašas Lietuvos žirgų ištvermės jojimo istorijoje.

Nuoširdžiausiai dėkojame už galimybę dalyvauti tokiame čempionate mūsų rėmėjams SPLIUS, UAB !!!