Angle down Atgal

Lietuvai svarbi diena Briuselyje: pristatoma sinchronizacijos studija

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas penktadienį Briuselyje dalyvaus BEMIP aukšto lygio grupės posėdyje.

BEMIP (angl. Baltic Energy Market Interconnection Plan) yra iniciatyvinis Europos Komisijos projektas, skirtas Baltijos valstybių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos - energijos rinkų integravimui į ES.

Grupei bus pristatyti ir tvirtinami Lenkijos Gdansko instituto mokslininkų atliktos studijos rezultatai ir apsispręsta dėl techninio sinchronizacijos scenarijaus.

Tai leis žengti tolimesnius sinchronizacijai būtinus žingsnius - teikti paraišką Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijai (ENTSO-E) dėl kontinentinės Europos elektros sistemos sinchroninės zonos išplėtimo, Eltai teigė ministro atstovė Aurelija Vernickaitė.

ELTA primena, kad birželį buvo pasirašytas politinis susitarimas tarp trijų Baltijos šalių, Lenkijos ir Europos Komisijos (EK), kuriame numatyta, kad Baltijos elektros energetikos sistema iki 2025 metų sinchroniškai veiks su Europos tinklais.

Visos šalys sutarė, kad Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijai per Lenkiją bus naudojama dabartinė Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ dvigrandė jungtis (AC, kintamos srovės) ir papildoma jūrinė jungtis (DC, nuolatinės srovės) tarp Lenkijos ir Lietuvos.

Lenkijos Gdansko instituto mokslininkai atliko Dinaminio stabilumo studiją ir papildomus techninius vertinimus, reikalingus rengiantis sinchronizacijai.

Studija parodė, kad Baltijos valstybių elektros energijos sistemos dažnio stabilumas bei tiekimo saugumas gali būti užtikrintas sinchronizacijos su Europa per dabartinę „LitPol Link“ jungtį ir papildomą jūrinę jungtį scenarijumi, įgyvendinus kitus būtinus techninius sprendimus.

Penktadienį kaip tik šios studijos rezultatai bus pristatyti ir tvirtinami BEMIP aukšto lygio grupėje ir paskelbti viešai.

Po BEMIP sprendimo bendrą paraišką (ENTSO-E) procedūrai reikia pateikti iki rugsėjo 21 dienos - tai formali žemyninės Europos tinklų (KET) plėtros į Baltijos šalis pradžia.

EK sprendimą dėl sinchronizavimo pirmojo etapo finansavimo turėtų priimti iki 2019 m. vasario.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite