Lietuvai – galimybė surengti IWAS pasaulio žaidynes

Vilnius
Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas Mindaugas Bilius.
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vengrijoje vykstančioje neįgaliųjų sporto vystymo konferencijoje Lietuva išgirdo gerą naujieną: šaliai gali būti suteikta galimybė surengti IWAS pasaulio neįgaliųjų žaidynes. Teisės organizuoti šias varžybas siekiantis Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius sako, kad tai galėtų įvykti 2021 metais.

LPOK vadovas jau pakvietė IWAS (International Wheelchair & Amputee Sports Federation) vadovus šiais metais apsilankyti Lietuvoje ir įvertinti turimas sporto bazes.

„Manau, kad geriausiai sportininkų lūkesčius atitinka Kaunas, turintis bazes visoms sporto šakoms. Lengvosios atletikos varžybos galės vykti Dariaus ir Girėno stadione, kuris bus rekonstruotas. Kaunas turi puikų Girstučio baseiną plaukimo varžyboms, sales golbolui (aklųjų rieduliui) ir dvikovinėms sporto šakoms, pavyzdžiui tekvondo. Dėl bazių abejonių nėra, viską suderinsime. Svarbiausias klausimas - finansavimas. Manau, čia mums reikės valstybės pagalbos. Bet esu įsitikinęs, kad ir tai išspręsime“, - galimybe Lietuvoje surengti IWAS pasaulio žaidynes neabejojo M. Bilius.

IWAS pasaulio žaidynės, kurios Lietuvoje pagal savo rangą yra prilygintos pasaulio čempionatui, rengiamos nuo 2007 m. ir vyksta kas dvejus metus. Mūsų šalies atletai per žaidynių istoriją yra iškovoję kelias dešimtis apdovanojimų. Pats M. Bilius IWAS pasaulio žaidynėse dalyvavo keturis kartus ir savo kolekcijoje turi aštuonis medalius. Pernai Portugalijoje vykusiose žaidynėse jis tapo čempionu rutulio stūmimo ir disko metimo rungtyse. Lietuvai Portugalijoje iš viso atstovavo šeši sportininkai, jie kartu užėmė trylika prizinių vietų.

„IWAS pasaulio žaidynių šeimininkės statusas Lietuvai reikštų ne tik garbę, bet ir duotų apčiuopiamos naudos vystant neįgaliųjų sportą. Mūsų šalyje yra per du šimtai tūkstančių negalią turinčių žmonių, kurie yra nematomi. Neabejoju, kad toks renginys paskatintų ne vieną kovoti su savo negalia ir pradėti sportuoti. Ne mažiau svarbu, kad apie neįgaliųjų sportą išgirstų kuo daugiau lietuvių. IWAS žaidynės būtų didelis postūmis neįgaliųjų integracijai į visuomenę, atskirties mažinimui“, - sakė M. Bilius.

LPOK prezidentas kaip pavyzdį pateikia Vengriją. Šios šalies parolimpinis komitetas, vasario 22 d. švenčiantis 20-metį, pradeda su vyriausybe bendrą projektą, pagal kurį 400 šalies mokyklų moksleiviai kasmet bus supažindinami su neįgaliųjų sportu.

„Projektą finansuos Vengrijos valdžia. Šis pavyzdys - įkvepiantis ir sektinas. Reikia žmones pažindinti su neįgaliųjų sportu nuo mažų dienų, nuo mokyklos suolo. Tada nebus tokių problemų, kokias mes turime šiandien - socialinę atskirtį ir neįgaliųjų izoliaciją. Turime idėjų dėl panašių projektų ir darysime viską, kad jos taptų realybe“, - pasakojo M. Bilius.

M. Bilius Vengrijoje sulaukė Lenkijos parolimpinio judėjimo vadovų kvietimo apsilankyti kaimyninėje šalyje. Aptarta galimybė rengti bendras abiejų šalių rinktinių treniruočių stovyklas ir varžybas.

ELTA