Angle down Atgal

Lietuva susidūrė su istorine žiema: snygis nerimsta, o sniego paklotė jau pridarė nemažai žalos (Nuotraukų galerija)

Lietuva, panašu, susidūrė su dešimtmečio žiema – kelios paros nesiliaujantis snygis jau pridarė nemažai problemų gyventojams ir gamtai. Sausio 27-ąją be elektros liko 55 tūkstančiai vartotojų. Sinoptikai pranašauja, kad pūga ir snygis šalyje nerims iki ketvirtadienio.

Po trumpo atlydžio žiema sugrįžo su trenksmu – pietinėje Lietuvos dalyje prasidėjęs snygis netrukus įsisiautėjo ir visoje šalyje. Pirmieji užfiksuotais milžiniškais sniego kalnais dalijosi Alytaus gyventojai. Čia sniegas kristi pradėjo sausio 25-osios naktį.

Elvino Skabeikio nuotraukos
Elvino Skabeikio nuotraukos

Smarkus snygis per pirmąją parą pridarė nemažai žalos. Nuo sniego apsunkusios medžių šakos lūžo, gyvenvietėse ir miestuose lūžtantys medžiai nutraukė elektros laidus. Dėl to be elektros buvo likę 18 tūkstančių namų ūkių. Sniegas apsunkino ir eismą kelyje – didelė dalis kelių buvo smarkiai užpustyti. Kelininkai nespėjo valyti pagrindinių gatvių, o regioniniai keliai tapo sunkiai įveikiami.

Trečiadienio rytą visoje šalyje elektros jau neturi apie 55 tūkst. namų ūkių.

Pasak Energijos skirstymo operatoriaus (ESO), daugiausiai gedimų yra Vilniaus ir Utenos regionuose, kur be elektros yra atitinkamai apie 19 tūkst. ir 16 tūkst. vartotojų. Kauno regione elektros neturi apie 8,3 tūkst. namų ūkių, Alytaus regione – apie 7 tūkst., o Panevėžio regione – apie 6,3 tūkst. ESO duomenimis, kituose šalies regionuose snygis ir gedimų skaičius yra mažesnis. 

Gedimai nuo ryto šalinami toliau, šį rytą prie snygio sukeltų gedimų šalinimo dirba maždaug 250 brigadų, tačiau elektros atstatymas užtruks. 

„Orų entuziastai“ grupės nuotrauka
„Orų entuziastai“ grupės nuotrauka

Sinoptikų teigimu sausio 27-ąją ramybės nevertėtų tikėtis.

Daugelyje šalies regionų numatomi krituliai, vyraus sniegas. Kai kur pustys, kils pūga. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos.

Snygis nerims ir sausio 28 dieną. Temperatūra ketvirtadienio naktį 3–8, vietomis iki 12 laipsnių šalčio, dieną nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

„Orų entuziastai“ grupės nuotrauka
„Orų entuziastai“ grupės nuotrauka
comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite