Lietuva lauks iš užsienio universitetų grįžtančių gabiausių savo piliečių

Vilnius
Konkurso „Kitas šimtas“ nugalėtojų pagerbimo ceremonija. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Reporteris Rasa Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vyriausybės kanceliarijoje ketvirtadienį pagerbti konkurso „Kitas 100“ nugalėtojai. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasidžiaugė, kad jau antrą kartą gali pasveikinti pačius gabiausius jaunuolius, kurie įstoja į geriausius pasaulio universitetus.

„Dar džiugiau, kad šie žmonės nori baigę studijas grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti būtent čia. Nuoširdžiai linkiu jiems pasisemti pačių geriausių idėjų, o mes lauksime jų sugrįžtant“, sakė premjeras.

„Esate ypatingi mūsų piliečiai, nusprendę tobulinti savo beribes galimybes nuo menų iki tiksliųjų mokslų studijų. Visa tai yra ypač reikalinga mūsų atgimusiai jaunai valstybei. Jūsų indėlis į klestinčią Lietuvą bus labai svarbus, ir šios stipendijos yra teisingas Vyriausybės žvilgsnis į jaunąją kartą“, sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Konkursas studijoms užsienyje remti „Kitas 100“ organizuotas antrą kartą. Juo valstybė siekia paremti asmenų studijas užsienio aukštosiose mokyklose, patenkančiose į geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų 50-tuką. Baigę studijas, konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir dirbti joje 3 metus.

Paramai išmokėti 2019 metų laimėtojams Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 300 tūkst. eurų. Vieną stipendiją įsteigė VšĮ „Mariaus Jakulio Jason fondas".

Per metus vienam studentui gali būti išmokėta 20 140 eurų suma. Parama skiriama studijų kainai sumokėti ir pragyvenimo išlaidoms užsienio valstybėje padengti.

Birželio 4-liepos 2 dienomis prašymus dalyvauti konkurse pateikė daugiau kaip 50 studijas užsienio valstybėse pasirinkusių studentų. Daugiausia prašymų pateikė studijas Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje pasirinkę studentai. Taip pat gauta prašymų paramai studijoms Nyderlandų, JAV, Šveicarijos, Kanados, Italijos, Austrijos, Kinijos ir net Australijos aukštosiose mokyklose.

Parama studijoms šiemet skirta iš viso 19 konkurso dalyvių: 7 studentams iš Kembridžo universiteto, 2 iš Oksfordo universiteto, 2 studentams iš Londono universiteto koledžo, taip pat parama skirta studijas Masačusetso technologijos institute, Šveicarijos federaliniame technologijos institute, Džono Hopkinso universitete, Londono imperatoriškajame koledže, Berklio muzikos koledže, Vienos muzikos ir teatro universitete, Bocconi universitete, The Cooper Union aukštojoje mokykloje pasirinkusiems studentams.

Paramą studijoms užsienyje gavo asmenys, pasirinkę įvairias studijų programas: molekulinės biologijos, bioinformatikos, verslo administravimo, ekonomikos, švietimo, matematikos, gamtos mokslų, fizikos, architektūros, fortepijono, Lotynų Amerikos politikos ir kt.

Rinkdama konkurso laimėtojus paramą administruojančio Valstybinio studijų fondo sudaryta komisija vertino aukštosios mokyklos užimamą vietą tarptautiniuose reitinguose, asmens motyvaciją, rekomendacinius laiškus, gyvenimo aprašymą. Papildomi balai buvo skirti asmenims, atitinkantiems Vyriausybės patvirtintus socialinius kriterijus.

ELTA