Angle down Atgal

Lietuvą jau pasiekė milijonas skiepų: tikisi, kad antrasis milijonas vakcinų atkeliaus greičiau

Prezidentūra teigia, kad Lietuvą iš viso jau pasiekė milijonas vakcinų nuo COVID-19 dozių. Kadangi tai leido paskiepyti beveik ketvirtadalį šalies visuomenės, pažymi prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta, galima jau tikėtis užsikrėtimų koronavirusu skaičiaus mažėjimo.

„Vakar Lietuvą pasiekė milijonas dozių ir tai yra nemažas skaičius. Jei žiūrėtume globaliau, yra tikrai nedaug valstybių, kuriose skiepijimas vyksta sparčiau. Apskritai Europa po Šiaurės Amerikos regiono, jei kalbėtume apie žemynus, yra vienas sparčiausiai skiepijančių regionų“, – žurnalistams spaudos konferencijoje, surengtoje po antradienį vykusio prezidento susitikimo su sveikatos ekspertais, sakė S. Krėpšta.

Patarėjo teigimu, antrasis milijonas vakcinų Lietuvą turėtų pasiekti kur kas greičiau.

„Antrąjį milijoną vakcinų gausime gerokai greičiau ir tai pasieksime per tris kartus trumpesnį laikotarpį, nei gavome pirmąjį milijoną. Šiuo metu turime paskiepiję beveik ketvirtadalį visuomenės pirmuoju skiepu“, – sakė jis, pažymėdamas, kad toks rodiklis jau leidžia tikėtis pozityvesnės užsikrėtimų COVID-19 statistikos.

„Jungtinėje Karalystėje pirmieji ženklai, kurie rodė, kad skiepijimas pradeda stabdyti susirgimus, prasidėjo būtent nuo momento, kada buvo paskiepyti 25 proc. visuomenės pirmąja doze“, – akcentavo S. Krėpšta.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite