„Lietkabelis“ užtikrintai nugalėjo „Rytą“ ir kyla į antrąją vietą

BC Lietkabelis Panevėžys nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas

Pagreitį pagavęs Panevėžio „Lietkabelis“ (7-3) kyla į antrąją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vietą. Panevėžiečiai namuose 86:74 (23:17, 24:15, 15:21, 24:21) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ (7-4), iškovojo penktąją pergalę per šešerias pastarąsias rungtynes ir aplenkė tiek vilniečius, tiek Klaipėdos „Neptūną“.

„Lietkabelio“ pergalę lėmė įspūdinga antrojo kėlinio pabaiga.

Panevėžio komanda jau pirmajame ketvirtyje pirmavo dviženkliu skirtumu (23:13), bet „Rytas“ sužaidė atkarpą 18:2 ir persvėrė rezultatą – 31:25.

Visgi Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pranašumu džiaugėsi neilgai. Netrukus jo komanda visiškai pakriko, ėmė daryti vieną klaidą po kitos, o 22:1 pirmąją rungtynių pusę užbaigęs „Lietkabelis“ įpusėjus rungtynėms pirmavo 47:32.

Po ilgosios pertraukos panevėžiečių persvara buvo pasiekusi ir 19 taškų. Nors „Rytas“ pabaigoje sugebėjo priartėti iki vienženklio skirtumo, mažiau nei iki 8 taškų deficito svečiams nukirpti nepavyko ir vilniečiai patyrė jau trečią nesėkmę per keturias pastarąsias akistatas.

Iš viso ketvirtą kartą pralaimėjęs „Rytas“ dabar dalinasi 3-4 vietas su „Neptūnu“. Tiesa, praėjusį savaitgalį sostinės ekipa nusileido būtent Tomo Rinkevičiaus auklėtiniams.

Savo ruožtu „Lietkabelis“ aplenkė pagrindinius oponentus dėl to, jog yra pralaimėjęs vieneriomis rungtynėmis mažiau.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 24 (4/7 trit., 26 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 13, Martynas Sajus 11, Željko Šakičius (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Margiris Normantas po 9.

„Rytas“: Evaldas Kairys (7 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 14, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam., 22 naud. bal.), Deividas Sirvydis 8 (2/9 trit.).

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo portalas 15min.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Vilniečiai bando kabintis, bet, ko gero, laiko jiems jau pritrūks – 80:72.

38 min. M.Sajus vėl sugrąžina dviženklį skirtumą, o D.Adomaitis desperatiškai griebiasi minutės pertraukėlės – 78:68.

36 min. A.Butkevičius jau buvo sumažinęs skirtumą iki 8 taškų, bet svarbų metimą pataikė Paulius Valinskas – 73:63.

34 min. Paskutinis „Ryto“ pasispardymas? Vilniečiai pelnė 5 taškus iš eilės – 68:58.

32 min. T.Dimša ir Tomas Lekūnas pataiko po tritaškį ir „Lietkabelis“ vėl komfortabiliai pirmauja – 68:53.

Trečiasis kėlinys

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį – atgimstanti intriga. „Rytas“ ketvirtį užbaigė atkarpa 10:2 ir atsilieka jau tik vienženkliu skirtumu – 62:53.

27 min. Skirtumas vienu metu jau siekė net 19 taškų, bet „Rytas“ pagaliau susiima ir ima artėti – 55:41.

24 min. Jau 16-ąjį tašką pelnęs T.Dimša sukrauna „Lietkabeliui“ naują rekordinę persvarą – 53:36.

23 min. Po ilgosios pertraukos situacija kol kas stabili – 51:36.

Antrasis kėlinys

20 min. Panevėžys visiškoje euforijoje. Košmariškai kėlinio pabaigoje klydęs „Rytas“ pralaimėjo atkarpą net 1:22 ir po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmauja didžiuliu skirtumu – 47:32.

20 min. „Cido“ arena sproginėja nuo garso – po dar 5 T.Dimšos taškų „Lietkabelis“ spurtuoja jau 14:0 ir vėl tolsta nuo „Ryto“ – 39:31.

17 min. Sūpuoklės – vėl „Lietkabelio“ pusėje. 32:31.

16 min. Labai panevėžiečiams reikalingas Ž.Šakičiaus tolimas metimas – 28:31.

14 min. Po Mindaugo Girdžiūno „Rytas“ jau priekyje – 25:27.

12 min. Gynybą suaktyvinęs „Rytas“ jau kvėpuoja varžovams į nugaras – 23:22.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Rytas“ suvaldė audrą ir po D.Sirvydžio tritaškio atsilieka jau tik 6 taškais – 23:17.

8 min. Į tritaškių vakarėlį pasijungia ir Ž.Šakičius – 20:10.

7 min. Vos aikštėje pasirodęs buvęs „Ryto“ krepšininkas Margiris Normantas smeigia tritaškį, tuo pačiu būdu svečius baudžia ir V.Lipkevičius, o panevėžiečiai tolsta nuo varžovų – 17:8.

6 min. T.Dimša savo sąskaitoje turi jau 7 taškus, o „Lietkabelis“ išlaiko persvarą – 11:8.

4 min. „Rytas“ sėkmingiau pradėjo susitikimą ir pelnė pirmuosius 4 taškus, tačiau šeimininkai į tai atsakė atkarpa 9:2 ir išsiveržė į priekį – 9:6.

„Lietkabelio“ startinis penketas: Marius Valinskas, Tomas Dimša, Vytenis Lipkevičius, Željko Šakičius ir Martynas Sajus.

„Ryto“ startinis penketas: Tu Holloway, Pako Cruzas, Deividas Sirvydis, Cameronas Bairstow ir Martynas Echodas.