Sportas2017 m. Gegužės 23 d. 20:19

Istorinė pergalė: „Lietkabelis“ žygiuoja į LKL finalą

4061

Istorinę pergalę ir kelialapį į „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų finalą iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa. Kazio Maksvyčio auklėtiniai 86:77 namie nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą ir šventė trečiąją pergalę pusfinalio serijoje.

Kieta kova. Abi komandos rungtynes pradėjo kovingai – vėl apsistumdė pagrindiniai serijos mikrodvikovų herojai Žygimantas Skučas ir Drew Gordonas, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui priekyje buvo „Lietkabelis“ (11:6).

Nepabėgo. Aikštės šeimininkai bandė kelis kartus atitrūkti (20:11 ir 23:14), tačiau „Lietuvos rytas“ vis rasdavo atsaką ir po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai atsilikinėjo keturiais taškais – 23:19.

Spurtas. Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ vėl bandė atitolti (27:19), bet tuomet svečiai surengė spurtą 14:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (29:33).

Mūšis. Likusi ketvirčio dalis buvo apylygė, o prieš ilgąją pertrauką trijų taškų pranašumą išsaugojo aikštės šeimininkai – 40:37.

17:2. Tokį spurtą trečiajame kėlinyje surengęs „Lietkabelis“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (61:47).

Intriga. Panevėžiečiai išsaugojo turėtą pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 12-a taškų – 66:54.

Lygu. Ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo atkarpa 18:6 ir rezultatas švieslentėje tapo lygus (72:72).

Istorinis momentas. Likusioje ketvirčio dalyje vilniečiai strigo varžovų gynyboje, o atsilaikęs „Lietkabelis“ šventė istorinę pergalę ir pirmą kartą pateko į lygos finalą – 86:77.