Angle down Atgal

Lietingi orai ūkininkus varo į neviltį

Javai šįmet subrandino neprastą derlių, tačiau kiauras dangus kai kurių regionų ūkininkus varo į neviltį, o supirkėjai šlapius grūdus liepia jiems vežtis atgal.

„Grūdai dabar būna net ne drėgni, o tiesiog šlapi. Dar nieko, kai jų drėgnumas siekia 15-17 procentų. Tokie grūdai keletą dienų gali išbūti ir nedžiovinami - iš ūkininkų jie paimami ir laukiama, kol atsilaisvins elevatorius. Tačiau pastaruoju metu drėgnumas siekia 20-22 procentų. Jei tik elevatoriuje džiovinamos kitokios kultūros, pavyzdžiui, kviečiai, prašau rugius atgabenusių ūkininkų, kad vežtų juos atgal. Supilti į aruodą plonesnių sluoksniu ir dažnai maišomi jie išlauks, kol atsilaisvins džiovykla“, - pasakoja Kupiškyje esančios grūdų supirkimo įmonės „Agrojavai“ vadovas Jonas Matulionis.

Pasak jo, seniai būta tokios javapjūtės, kad džiovykloms reikėtų dirbti kiaurą parą: „Paprastai džiovindami grūdus sudeginame apie 30 tonų kuro, bet pasitaiko ir tokių metų kaip šie, kai jo prireikia 100-120 tonų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite