Angle down Atgal

Liepsnojančių Amazonės miškų dūmai pasklido po pietinį pusrutulį: matoma net iš kosmoso (vaizdo įrašas)

Pasaulį sukrėtę milžiniški Amazonės miškų gaisrai yra tikra ekologinė katastrofa, kuri naikina itin turtingą čia aptinkamą ekosistemą.

NASA nuotr.
NASA nuotr.

Miškų gaisrai čia kyla kasmet, kai tik regione prasideda sausasis periodas. Atrodytų kaip ir nieko keisto ar baisaus, bet...

Didžioji dauguma šių gaisrų kyla nuo žmogaus rankos. Kodėl? Todėl, kad žmonės norėdami plėtoti žemės ūkį turi kažkokiu būdu „nukrapštyti“ čia plytinčias džiungles nuo žemės paviršiaus. Ir taip, tas būdas yra ugnis.

O ką jau kalbėti apie 3 milijonus čia aptinkamų augalų ir gyvūnų rūšių? Jų gerovė, panašu, kad mažai kam rūpi.

Tai, kas dedasi šiais metais tiesiog atima žadą. Gaisrai šiemet tokie dideli ir taip išplitę, kad dūmai matomi net iš kosmoso.

NASA MODIS palydovo pateikiamuose vaizduose matyti didelio masto gaisrai ir nuo jų nusidriekę dūmai.

Šie gaisrai sukuria tiek dūmų (ir anglies monoksido CO), kad juos galima atsekti, nes jie cirkuliuoja pietiniame pusrutulyje.

Žemiau pateikiamas vaizdinys, sukurtas iš NASA duomenų.

Kai kuriuose regionuose, esančiuose netoli dūmų šaltinių, dūmų koncentracija yra pakankamai didelė, kad dienos metu patamsėtų dangus (kaip tai nutiko San Paule) ir sukeltų kvėpavimo sutrikimus, ypač mažamečiams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Socialiniuose tinkluose kilo didžiulė pasipiktiinimo banga, kad pasaulio žiniasklaida tyli ir neinformuoja apie tai, kas dedasi su Amazonės miškais. Žmonės išreikšdami tiek palaikymą Amazonės džiunglėms ir greta jų gyvenantiems žmonėms, tiek ir norėdami atkreipti dėmesį naudoja grotažymę #PrayforAmazonia.

Žmonės visokiais būdais mėgina atkreipti dėmesį į tikru praragu šiuo metu virtusius mūsų planetos plaučius. Štai šimtai čiabuvių moterų susirinko Brazilijos sostinėje ir surengė eitynes prieš prezidento Jair Bolsonaro vykdomą politiką, skanduodamos „Amazonija mūsų!“

Gismeteo.lt

Twitter nuotr.
Twitter nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite