Angle down Atgal

Liepos 6-osios renginiai Birštone

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) bei Tautiškos giesmės dieną – liepos 6-ąją Birštonas gyventojus bei svečius džiugino šventiniais renginiais. Čia vyko ne tik tradicinės galiūnų varžybos „Nemuno galiūnas“, bet ir senovinių automobilių paroda, o 21 valandą kartu su visais pasaulio lietuviais birštoniečiai giedojo „Tautišką giesmę“.

Šventinė diena kurorte prasidėjo istorinių automobilių paroda. Biržų senovinės technikos klubo „Klasika“ surengta paroda pritraukė daugybę birštoniečių bei miesto svečių. Susirinkusieji apžiūrinėjo senovinius automobilius, kurių seniausias – dar iki Antrojo pasaulinio karo pradžios, 1939 m., pagamintas BMW 327 Sport Cabrio automobilis. Parodoje buvo galima apžiūrėti ne tik Europoje, bet ir JAV ar Rusijoje pagamintų automobilių. Lankytojai domėjosi automobilių galingumu, funkcijomis bei istorija. Be viso to, ne vieną lankytoją pamatyti senoviniai automobiliai nukėlė į prisiminimus, kai tokiu ar panašiu automobiliu važinėjo tėvai ar seneliai. Lankytojai noriai fotografavosi prie patikusių automobilių. „Smagu gyvai pamatyti tokius senus automobilius“, – džiaugėsi kurorto svečiai.
Daug birštoniečių bei miesto svečių dėmesio sulaukė ir jau tradicija tapęs 21-asis galiūnų turnyras „Nemuno galiūnas“. Renginį pradėjo bei su Valstybės diena susirinkusiuosius sveikino vicemeras Vytas Kederys, Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys ir vienas iš turnyro organizatorių Vidas Blekaitis.
Tiesa, šiais metais V.Blekaitis turnyre su kitais sportininkais nesivaržė. Daugkartinis čempionato nugalėtojas 21-ajame turnyre „Nemuno galiūnas“ buvo pirmasis teisėjas.
Turnyras prasidėjo neįprastai – sportininkai į varžybų aikštelę žengė ne pėsčiomis, o įriedėjo sėdėdami istoriniuose automobiliuose. „Gerai, kad senoviniai automobiliai dideli, galiūnai puikiai telpa“, – juokavo renginio vedėjas.
Turnyre dalyvavo 11 sportininkų iš 4 valstybių: Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Lietuvos. Sportininkai iš viso susirungė 6 rungtyse: rąsto kėlimo, rogučių traukimo, metalinių burbulų atkėlimo, naščių nešimo bei padangos vertimo estafetėje ir specialiai šiai dienai sukurtoje rungtyje – Didžiojo Kunigaikščio Mindaugo kalavijo laikyme.
Nugalėtojo titulą iškovojo svečias iš Estijos Ervin Toots, antrasis liko rokiškėnas Dainius Repšys, trečią vietą iškovojo Modestas Struckus iš Alytaus. Toliau atitinkamas vietas užėmė Ivars Graholskis (Latvija), Konrad Paszkiewicz (Lenkija), Matas Verksnys (Birštonas), Lukas Tamulionis (Alytus), Janis Ilgavižs (Latvija), Mantas Virbickas (Pakruojis), Gilbertas Tamulevičius (Visaginas), Romek Velt (Estija). Laimėtojai buvo apdovanoti specialiai turnyrui sukurtais trofėjais.
Pertraukų tarp rungčių metu jėgas išbandyti galėjo ir žiūrovai. Norintieji atliko įvairias jėgos reikalaujančias rungtis, o geriausieji buvo apdovanoti rėmėjų prizais.
Vakarėjant birštoniečiai bei miesto svečiai rinkosi prie Vytauto paminklo. Čia susirinkusiuosius sveikino Birštono merė Nijolė Dirginčienė, o 21 val. vieningai su visais pasaulio lietuviais buvo sugiedota „Tautiška giesmė“. Šventinės dienos renginius Birštone vainikavo tautiškos kapelijos „Sutaras“ koncertas.
Amanda Kiukytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite