Angle down Atgal

Liepos 6-oji: vardadieniai, astrologija

Liepos 6-oji - Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Tarptautinė kooperacijos diena.

Švenčiame pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę.

XIII a. Lietuva, priėmusi krikštą ir karūną, pasuko Vakarų civilizacijos keliu. Ji pradėjo gyventi pagal krikščioniškosios Europos idealus, principus ir vertybes. Kunigaikštis Mindaugas sulaukė popiežiaus leidimo vainikuotis Lietuvos karaliumi (tais laikais tik popiežius suteikdavo valstybių valdovams karaliaus vainiką), ir 1253 m. liepos 6-ąją jis ir kunigaikštienė Morta užsidėjo karūnas.

Tarptautinė kooperacijos diena švenčiama pirmąjį liepos šeštadienį. Šią dieną 1985 m. buvo įkurta Tarptautinė kooperatyvų sąjunga, jungusi 760 milijonų narių iš 100 šalių. Nuo 1995 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja rekomendavo minėti šią dieną, pagerbiant kooperatyvus kaip ekonominio ir socialinio išsivystymo ženklą.

Liepos šeštoji, šeštadienis - 187-oji metų diena (šeštoji 27-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 178 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dominyka (Domė), Ginvilė, Ginvilas, Mindas, Mindaugas, Mindaugė, Nerė, Nerutė, Nervilas, Nervilė, Nervyda, Nervydas, Nervydė, Ramutis;

rytoj: Amanda, Amandas, Astas, Astė, Astijus, Eitautas, Estera, Klausas, Klausenė, Metodijus, Sangailas, Sangailė, Sangauda, Sangaudas, Skinija, Vilgailė;

poryt: Amarilė, Arnas, Arnoldas, Audrius, Elzė, Elžbieta, Vaitautas, Valmantė, Virginija.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 04.50, leidžiasi 21.57. Dienos ilgumas - 17.07.

Šiandien - penktoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Vėžio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Mokslas yra besvoris. Brangenybė, kurią jūs visada lengvai nešiojate" (Kinų patarlė).

****************

Astrologinė prognozė liepos 6-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Būsite veiklūs ir darbštūs kaip bitės. Pasirūpinkite savo sveikata, racionalia mityba, asmenine higiena. Galbūt netikėtai įsigysite naminį gyvūną arba tam, kurį turite, dėl kažkokių priežasčių teks skirti daugiau dėmesio.

JAUTIS. Kuo labiau įsibėgės diena, tuo daugiau rasis galimybių smagiai praleisti laiką, užmegzti romantiškų pažinčių. Galite sulaukti publikos pripažinimo, populiarumo, atrasti savyje naujų talentų. Seksis rasti bendrą kalbą su vaikais.

DVYNIAI. Pamirškite sunkius, varginančius reikalus ir pasilepinkite maloniu atokvėpiu. Patinginiaukite gamtoje ar saikingai padirbėkite sodyboje. Pravartu pabūti prie vandens ir pasisemti jo energijos.

VĖŽYS. Ši diena žada susitikimų. Galbūt susitiksite su seniai matytais žmonėmis ir patirsite neįprastų nuotykių. Noras išlaidauti, lepinti save ir artimuosius išties pasirodys jums nesvetimas. Jeigu keliaujate, užmegsite įdomių pažinčių.

LIŪTAS. Situacija bus gana palanki. Galite turėti reikalų, susijusių su nuosavybe, pinigais, smulkia komercija. Tačiau būsite linkę lengvabūdiškai elgtis, išlaidauti pramogoms, vaikų ir mylimųjų poreikiams.

MERGELĖ. Puikus metas pasižmonėti, skirti pasimatymus. Netingėkite paieškoti kelio į suartėjimą, romantiką, jei to trokštate - yra tikimybė, kad jums pavyks. Galite gauti ar atrasti tai, ko visai nesitikėjote.

SVARSTYKLĖS. Šiandien nesinorės niekur skubėti, nieko veikti. Būsite bohemiškai nusiteikę, domins temos apie meną, madas, mistiką. Svarbu visur jausti saiką, o ypač vartojant svaigalus.

SKORPIONAS. Seksis pasinaudoti savo ryšiais arba tiesiog neišsisuksite nuo draugų, pažįstamų, o gal ir visuomenės ar publikos dėmesio. Būsite kviečiami į renginius, bendraminčių susibūrimus arba patys ką nors sėkmingai suorganizuosite.

ŠAULYS. Būtų gerai pasitelkti valią ir atliktumėte tai, ką privalote. Jei turėsite per daug laisvo laiko, tai negalėsite rasti sau vietos dėl realių ar įsivaizduojamų problemų. Nusiraminti padės artimo žmogaus dėmesys.

OŽIARAGIS. Vidinė būsena jus ragins ištrūkti iš siaurų įprastos kasdienybės rėmų. Tikriausiai ieškosite naujų saviraiškos, laisvalaikio praleidimo galimybių. Galbūt vyksite į kelionę ar į kokį nors renginį, parodą. Tikėtina intriguojama pažintis.

VANDENIS. Dėl artimų žmonių lengvabūdiškumo ar neapdairumo galimos piniginės problemos. Galbūt teks grąžinti skolą ar skolintis. Nesitikėkite, kad ką nors gausite veltui, tačiau šiokių tokių nuolaidų įmanoma pasiekti.

ŽUVYS. Regis, trokšite neįprastų potyrių, įspūdžių. Santykiuose su priešinga lytimi atsiras neblogų galimybių arba taip atrodys iš pirmo žvilgsnio. Iš tikrųjų galite ne visai teisingai suprasti jums rodomą dėmesį. Nederėtų būti pernelyg atviriems.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite