Angle down Atgal

Liepos 15-oji: vardadieniai, astrologija

Liepos 15-oji – Žalgirio mūšio diena. 1410 m. liepos 15 d. Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę. Mūšis vyko dabartinėje Lenkijos teritorijoje, netoli Olštyno, prie Griunvaldo (Žalgirio) kaimelio.

Žalgirio mūšis laikomas vienu didžiausių ir reikšmingiausių mūšių vidurinių amžių Europos istorijoje. Kryžiuočiai tądien turėjo iš viso 32 tūkst. karių, o Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė – 51 tūkst. Vokiečiai buvo geriau ginkluoti, turėjo apie šimtą patrankų, o dauguma lietuvių ir lenkų pėstininkų buvo ginkluoti vėzdais. Manoma, kad Lietuvos ir Lenkijos kariuomenei vokiečių ordino kariuomenę pavyko sutriuškinti suvaidinus, jog traukiasi. Tuomet priešų kariuomenė išsisklaidė ir buvo labiau pažeidžiama.

Liepos penkioliktoji, ketvirtadienis – 196-oji metų diena (ketvirtoji 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 169 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Boneventūra, Boneventūras, Gerimantė, Enrika, Enrikas, Henrieta, Henrika, Henrikas, Henris, Herkus, Mantas, Rozalija (Rožė);

rytoj: Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė;

poryt: Aleksas, Darius, Darotas, Darutė, Darutis, Irma, Girėnas, Narimantas, Narimantė, Narvydas, Vaiga, Vaigailas, Vaigailė, Vaigė, Vaigys, Vytenis.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.00, leidžiasi 21.49. Dienos ilgumas – 16.49.

Šiandien – šeštoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Vėžio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Noras priešintis priespaudai yra įdiegta žmogui gamtos“ (Tacitas).

**************

Astrologinė prognozė liepos 15-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Regis, sieksite vidinės harmonijos bei išorinio komforto, gerovės, darnos. Puikiai jausitės tvarkingoje, jaukioje aplinkoje, netriukšmingoje kompanijoje. Jeigu laikotės dietos, gali būti nelengva, nes atsiras progų pasmaguriauti.

JAUTIS. Būsite draugiški, linkę šmaikštauti, flirtuoti, dovanoti šilumą, dėmesį. Jūsų širdyje atsiras vietos meilei, kūrybiniam įkvėpimui. Regis, labiau sudomins vaikų ar mylimųjų interesai, stengsitės jų paisyti.

DVYNIAI. Šiandien daug galvosite apie šeimą, meilę, tarpusavio santykius. Ne viskas džiugins – gali nerimą kelti įvairios problemos. Visgi vakare tikrai surasite kuo pasidžiaugti, kam pasiguosti.

VĖŽYS. Regis, kils ūpas bendrauti, dalintis įspūdžiais, naujienomis, jausmais. Galite skirti pasimatymus, žaisti, improvizuoti, siūlytis į svečius ar ką nors pasikviesti. Per daug neįsiaudrinkite, nes vakare jau norėsis ramios asmeninės erdvės.

LIŪTAS. Šiandien nepraleiskite progos pataisyti pašlijusius meilės santykius, susitikti su tais žmonėmis, kuriems miela jūsų draugija. Jei jums iš tikrųjų sunku, galite sulaukti nuoširdžios paguodos ir pagalbos.

MERGELĖ. Šauni diena. Galėsite kurti, gebėsite išreikšti jausmus. Būsite pakilios dvasios, o jei susitiksite su mylimu žmogumi, tai galbūt net romantiški, atsidavę. Jeigu užsiimate kūrybine veikla, džiaugsitės rezultatais.

SVARSTYKLĖS. Gali atsirasti reikalų, kurie geriau seksis, jei laikysite liežuvį už dantų ir kuo mažiau afišuositės. Tikėtinas slaptas intymus nuotykis. Galbūt įsibanguos fantazijos, svajonės.

SKORPIONAS. Šiandien tiktų reikšti empatiją, simpatiją, rūpestį, meilę, aistrą, nes jums bus atsakyta tuo pačiu. Gerai jausitės bet kokioje draugijoje. Išsiskleis dar nepastebėtos jūsų savybės.

ŠAULYS. Beveik visą dieną suksite galvą, kaip planuoti savo gyvenimą, ateitį, kad viskas būtų gerai ir darbe, ir šeimoje. Kol kas verčiau susiplanuokite atostogas, malonų laisvalaikį – juk vasara.

OŽIARAGIS. Galite gauti svarbios informacijos, sužinoti aktualių naujienų. Tikriausiai noriai bendrausite, svečiuositės ir priimsite svečius. Kalbos suksis apie keliones, studijas, politiką.

VANDENIS. Šiandieną gali kilti nenumaldomas noras pasikeisti, pagerinti savo gyvenimo kokybę, išvaizdą. Galbūt pradėsite nuo savo šukuosenos, o gal kalbėsitės su artimaisiais apie namų aplinkos pertvarkymą, gyvenamosios vietos keitimą ir pan.

ŽUVYS. Tai gali būti meilės ir kūrybos diena. Šiandien duoti pažadai, išsakyti prisipažinimai bus išjausti ir nuoširdūs. Pravartu daugiau laiko leisti su antrąja puse, gaivinti romantiškus jausmus.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite