Angle down Atgal

Liepos 1-ąją siūloma paskelbti Įtėvių ir globėjų diena

Siekiant skatinti globą ir įvaikinimą bei pagerbti globėjus ir įtėvius siūloma į atmintinų dienų sąrašą įrašyti Įtėvių ir globėjų dieną. Jei Seimas pritartų, ji būtų minima liepos 1-ąją.

Tikimasi, kad Įtėvių ir globėjų diena atkreiptų visuomenės dėmesį į vaikus, augančius vaikų globos namuose ir padrąsintų šeimas, turinčias galimybę globoti arba įvaikinti, žengti šį žingsnį.

„Įtėviai ir globėjai yra nusipelnę pagarbos ir dėkingumo, nes rūpinasi labiausiai pažeidžiamais vaikais ir, atverdami savo namų duris, sudaro sąlygas jiems užaugti šeimoje. Motinos ir tėvo diena būna morališkai sunki šventė tiek globėjams, įtėviams, tiek patiems vaikams, nes jie jaučiasi nelojalūs savo biologiniams tėvams“, – sako Atmintinų dienų įstatymo pataisą įregistravę Seimo nariai socialdemokratai Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė ir Andrius Palionis.

Remiantis Įvaikinimo tarnybos skelbiama statistika, parlamentarai sako, kad 2009–2015 m. Lietuvoje buvo įvaikinti 986 vaikai.

Projektą teikiantys Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad įtėviai, įvaikinę Lietuvos vaikus, iš viso pasaulio susitinka tradiciškai liepos mėnesį, Lietuvoje.

Šiuo metu Atmintinų dienų įstatyme nėra numatyta dienos, kuri būtų skirta įtėviams ir globėjams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite