Angle down Atgal

Lieporių gimnazijoje mokosi ne tik mokiniai, bet ir tėveliai

Lieporių gimnazijos asociacija „Lieporių mokyklos bendruomenė“ dalyvauja tarptautiniame projekte „Digital storytelling. The Europe of our lives“, skirtame suaugusiųjų mokymui.

Projekte, be Lietuvos, dalyvauja dar šios šalys: Ispanija (koordinatoriai), Jungtinė Karalystė, Lenkija, Belgija, Austrija. Šeši asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“ nariai buvo išvykę į Angliją, Notingamo miestą, mokytis visiškai naujo dalyko Lietuvoje – skaitmeninių istorijų kūrimo (angl. Digital storytelling). Džiugu, kad inovacijas entuziastingai priima ne tik gimnazistai, bet ir suaugusieji.

Penkias dienas kursų dalyviai mokėsi Notingamo Lafboro (angl. Loughborough) universitete, kaip įdomiai, naudojant kompiuterines programas, kurti pasakojimus, parenkant ne tik vaizdus, bet ir jiems tinkamą muziką, lavinti viešojo kalbėjimo ir užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, nes kiekvienas dalyvis pristatė ir aptarė savo sukurtą produktą su visais projekto dalyviais. Tai tik pirmoji užsiėmimų dalis, nes gegužės mėnesį projekto partneriai atvyksta susitikti ir dalyvauti mokymuose su asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“ nariais, o rudenį mokymai tęsis Lenkijoje ir Belgijoje. Vykdant projektą, trisdešimt asociacijos narių lankysis kitose Europos šalyse ir mokysis inovatyvių technologijų bei auditorijos valdymo meno.

Be mokymų, projekto dalyviai susipažino su Notingamo universitetu, organizuota ekskursija į patį miestą, kuris žinomas kaip Robino Hudo gimtinė. Dalyviai išklausė universiteto aktorės pasakojamą dramatišką istoriją apie Robiną Hudą ir aplankė jo paminklą, susipažino su anglų kultūra, tradicine virtuve. Džiugu, kad asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“ nariai entuziastingai priėmė iššūkį išmokti naujų, galbūt kitiems net pirmą kartą išgirstų būdų išreikšti savo mintis, pomėgius, pojūčius, emocijas.

Birutė Krištopaitienė, asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“ valdybos narė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite