Angle down Atgal

Liepą gamintojų kainos Lietuvoje padidėjo 0,4 proc., o per metus išaugo 2,7 proc.

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2017 m. liepą, palyginti su birželiu, gamintojų kainos euro zonoje buvo stabilios, o visoje ES ūgtelėjo 0,1 proc. Birželį gamintojų kainos euro zonoje nukrito 0,2 proc., o visoje ES - 0,3 proc. 2017 m. liepą, palyginti su tuo pačiu 2016 m. mėnesiu, gamintojų kainos euro zonoje išaugo 2,0 proc., o ES padidėjo 2,3 proc.

Lietuvoje liepą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, gamintojų kainos išaugo 0,4 proc., o per metus padidėjo 2,7 proc.

Šių metų liepą, palyginti su birželiu, euro zonoje trumpalaikio vartojimo prekių kainos pakilo 0,2 proc., energetikos sektoriuje - 0,1 proc.; tuo tarpu investicinių prekių kainos ir ilgalaikio vartojimo prekių kainos liko stabilios, o tarpinio vartojimo prekių kainos sumažėjo 0,1 proc.

Visoje ES trumpalaikio vartojimo prekių kainos pakilo 0,2 proc., o energetikos sektoriuje - 0,1 proc., tuo tarpu investicinių prekių ir ilgalaikio vartojimo prekių kainos liko stabilios, o tarpinio vartojimo prekių kainos sumažėjo 0,1 proc.

Šių metų liepą, palyginti su birželiu, gamintojų kainos, neskaičiuojant energetikos sektoriaus, euro zonoje ir visoje ES pakilo 0,1 proc.

ES valstybių narių duomenimis, gamintojų kainos daugiausia išaugo Bulgarijoje (2,4 proc.), Estijoje (1,4 proc.), Danijoje ir Švedijoje (po 0,9 proc.), o daugiausia sumažėjo Vengrijoje (1,0 proc.), Airijoje (0,7 proc.), ir Slovakijoje (0,6 proc.).

2017 m. liepą, palyginti su tuo pačiu 2016 m. mėnesiu, gamintojų kainos euro zonoje padidėjo 2,0 proc., o visoje ES - 2,3 proc. Euro zonos tarpinio vartojimo prekių kainos padidėjo 2,7 proc., trumpalaikio vartojimo prekių kainos - 2,4 proc., energetikos sektoriaus gamintojų kainos padidėjo 2,0 proc., investicinių prekių kainos - 0,9 proc., o ilgalaikio vartojimo prekių kainos išaugo 0,5 proc.

Visoje ES tarpinio vartojimo prekių kainos, kaip ir energetikos sektoriaus gamintojų bei trumpalaikio vartojimo prekių kainos išaugo 2,8 proc., investicinių prekių kainos pakilo 1,0 proc., o ilgalaikio vartojimo prekių kainos - 0,9 proc.

Šių metų liepą, palyginti su 2016 m. liepa, gamintojų kainos, neskaičiuojant energetikos sektoriaus, euro zonoje pakilo 2,1 proc., o visoje ES padidėjo 2,3 proc.

Lyginamuoju laikotarpiu gamintojų kainos augo visose ES narėse. Daugiausia jos išaugo Belgijoje (5,9 proc.), Estijoje (5,4 proc.) ir Bulgarijoje (5,2 proc.).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite