Angle down Atgal

Liaudiška vakaronė „Rudens daina ir šokis – į vieną skrynią“

Vėlyvą lapkričio 28–osios vakarą Šiaulių Dainų progimnazijoje į tradicinę liaudišką vakaronę „Rudens daina ir šokis – į vieną skrynią“ rinkosi 1–5 klasių mokiniai su savo seneliais. Šventiniame renginyje buvo galima ne tik išvysti tautiškai pasipuošusius mokinius, senelius ir mokytojus, bet taip pat išgirsti pasakojimų, patarlių, dainų aukštaičių ir žemaičių tarmėmis. Šiemet vakaronė skirta Žemaitijos metams paminėti.

Liaudiškų dainų ir šokių skrynią pirmiausia pravėrė vakaronės vedėjos – muzikos mokytoja Gitana Šlėnė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Akvilė Pigulevičienė. Jos ne tik su dalyviais pasidalino ne vienu tarmišku pasakojimu, bet ir duetu uždainavo. Nuoširdžiai ir mažus, ir didelius sveikino bei etnografinių šokių mokė Dainų progimnazijos liaudiškų šokių studijos „Šermukšnėlė“ (vadovė Indrė Šerpytienė) šokėjai. Seneliai su savo anūkais smagiai sukosi polkos žingsneliu ant parketo.

Vakaronę pagyvino dainingi ir energingi svečiai: Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vadovas Donatas Stakvilevičius), Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (vadovė Vanda Verkulienė), Šiaulių Dainų muzikos mokyklos atlikėjai (mokytojai Lora Andriuškienė, Darius Daknys, Jūratė Rastaitienė).

Vakaronėje visiems buvo šilta, gera ir jauku kaip tikroje lietuviškoje gryčioje. Džiugu, kad į ją susirinko net kelios kartos, kurias vienija lietuvių liaudies papročiai ir tradicijos. Juk puoselėdami etnokultūrą nepamirštame savo tautos šaknų, stipriname dvasinį ryšį tarp praeities ir dabarties.

Neformaliojo švietimo organizatorė Laura Pikelienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite