Angle down Atgal

Levandų festivalis vėl vilios provansiškais peizažais, dainomis, poezijos posmais

Nedidukas Kurdimakščių kaimelis Lazdijų rajone liepos 13 dieną vėl atgis, sulaukęs didžiulio svečių desanto ne tik iš Dzūkijos, bet ir iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Jie rinksis į čia šurmuliuosiantį jau trečiąjį Levandų festivalį, vykstantį nuo 2017 metų. Jo sumanytoja ir organizatorė Loreta Zajankauskienė ir šiemet rengiasi nudžiuginti savo svečius įvairiomis veiklomis, koncertais ir, žinoma, kerinčiais levandų laukais, jų grožiu, Provanso augalų skleidžiamu ypatingu aromatu.

Ekologinio ūkio savininkė Loreta Zajankauskienė sakė, kad levandos šiais metais neblogai peržiemojo ir į saulę Kurdimakščių kaime stiebiasi jau 3000 vešlių krūmelių su gausybe žiedų. Dabar svarbiausias rūpestis – kad esant tokiems karštiems orams jie išlaikytų savo grožį iki pat šventės. Dalį jų Loreta sakė skinsianti dar prieš festivalį ir iš jų gaminsianti hidrolatus, eterinius aliejus, kvapnius žiedus džiovinsianti ir dėsianti į krepšelius. Visų šių ekologinio ūkio gaminamų gėrybių galės įsigyti ir festivalio dalyviai. Taip pat bus prekiaujama levandų daigais, tik ką nuskintomis levandų puokštelėmis.

Festivalis prasidės liepos 13 dieną nuo 12 valandos. Bus tęsiama kasmetinė tradicija – susirinkusieji skins levandų žiedus. Jie bus metami į užkaistą puodą. Visi norintieji galės stebėti distiliavimo eigą, kaip iš alembiko varva hidrolato lašai.

Vėliau lauke pastatytoje estradoje nuostabiais akordeono muzikos garsais visus džiugins Veisiejų akordeonininkų ansamblis „Three´o“. Po to savo dainas dovanos dainininkė iš Lazdijų Kristina Cibulskė.

Tokioje grožiu alsuojančioje aplinkoje labai tiks ir skaitovų skaitomi šviesaus atminimo verstaminiečio Antano Zajankausko, Loretos uošvio, poezijos posmai, kurie išspausdinti išleistoje eilėraščių knygelėje. Tą dieną bažnyčioje bus aukojamos ir šv. Mišios už visą Zajankauskų giminę.

Levandų festivalio akimirkas, dalyvius, Provanso peizažus Kurdimakščiuose įamžins fotografų grupė iš Alytaus, vietiniai menininkai.

Šventėje sūrininkė Laima Stankeviča iš Varėnos rajono prekiaus „Laimingi sūriai“ produkcija. Bus galima įsigyti keramikės Jolitos Žukauskienės dirbinių, Kapčiamiesčio kepyklėlės skanėstų, medaus, ledų, skrandį pamaloninti šašlykais, pasivaišinti vietoje verdama sriuba.

Trumpiau tariant, festivalyje bus kur akis paganyti ir kuo pamaloninti dūšią bei skrandį. Norintieji galės po apylinkes pasivažinėti Mindaugo Vievesio vadeliojama karieta, nukakti ja į šventės rėmėjo Romo Poteliūno sodybą, kur vakare (18.30 val.) kviečiami susirinkti visi šventės svečiai.

Verslininkas Romas Poteliūnas, gimtajame Kurdimakščių kaime įsteigęs viešąją įstaigą „Kultūros kalnelis“, čia organizuoja įvairius kultūrinius, edukacinius renginius. Sodyboje festivalio dalyviai galės pasiklausyti merginų grupės koncerto.

Taigi, liepos 13 dieną, apžergę dviratį ar motociklą, įsikibę į automobilio vairą ar pėsti, galbūt netgi lazdele pasiramsčiuodami ar įsitvėrę į stipresnio draugo petį, skubėkite į Kurdimakščiuose vyksiantį Levandų festivalį, idant vėliau nesigailėtumėte, jog ten nebuvote ir alaus midaus negėrėte. Viskas tik per barzdą varvėjo, o burnoj neturėjote...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite