REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 20 d. 08:30

Lėšos švietimui: nei vienos mokyklos mokytojai neturi nukentėti

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


72669

Viena ranka duoda, kita atima? Su tokia situacija susidūrė Širvintų rajono švietimo įstaigos paaiškėjus 2019 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtoms mokymo lėšoms.

Mokytojų atlyginimams lėšas skiria būtent Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 2018-2019 mokslo metų pradžioje Ministerijai įvedus naują tvarką, buvo jaučiami geri pokyčiai – mokytojų atlyginimams buvo skirta tiek lėšų, kad būtent mūsų rajone užfiksuotas bene didžiausias atlyginimų kilimo šuolis – net iki 31 proc. Tačiau rengiant naująjį biudžetą, Ministerijos skirtas finansavimas pagal naująjį etatinį darbo užmokesčio skaičiavimą Širvintų rajono savivaldybės mokymo įstaigoms skirtas nepakankamas. Trūksta net 77 tūkst. eurų mokymo lėšų ugdymo planui įgyvendinti ir išlaikyti mokytojų atlyginimus tokius, kokie jie buvo nustatyti iš rudens. Negavus trūkstamų lėšų, labiausiai nukentės didžiosios miesto mokyklos.

Nesitaikstydama su tokia situacija, Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ministrą Algirdą Monkevičių, atkreipdama dėmesį, kad Širvintų rajono savivaldybei patvirtinta mokymo lėšų suma 2019 metams yra nepakankama ir pagal šiuo metu galiojančius pasikeitusius tvarkos aprašus situacija yra labai nepalanki didžiausių Širvintų rajono savivaldybės miesto mokyklų mokytojams.

Prašyme akcentuojama, kodėl patikslintas Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu yra labai nepalankios didžiausioms Širvintų rajono savivaldybės miesto mokykloms:

  1. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijai ir Širvintų pradinei mokyklai ženkliai trūksta mokymo lėšų ugdymo planui įgyvendinti. Šiose mokyklose dirbančių pedagogų didžioji dalis sudaro mokytojai metodininkai ir mokytojai ekspertai, turintys didesnį kaip 15 metų pedagoginio darbo stažą, todėl vidutinis pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas viršija 8, kai tuo tarpu Apraše naudojamas koeficientas 7.61.
  2. Juo labiau, kad bazinės klasės dydis (mokinių skaičius) iki 30 mokinių, tikrai yra per didelis, mokytojai dirba perpildytose klasėse.
  3. Apraše naudojamas indeksavimo koeficientas, kuris lygus 0,9167, ypač nenaudingas Širvintų pradinei mokyklai.
  4. Apraše atsisakyta pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų didinimo gimnazijų mokytojams, todėl Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytojams, lyginant su kitomis rajono mokyklomis, darbo užmokesčio padidėjimas nebus jaučiamas.
  5. Savivaldybės lėšų dalis ugdymo finansavimo poreikių skirtumams tarp mokyklų sumažinti 2,4 procento nuo ugdymo plano lėšų yra per maža.

„Žinoma, 2018-2019 mokslo metų pradžioje Ministerijai įvedus naują tvarką, matėme gerų pokyčių ir džiaugėmės, kad mūsų rajono pedagogams atlyginimai padidėjo. Tačiau jau rudenį kalbėjome apie tai, kad šioje srityje reikia siekti tolygumo. Negavus trūkstamų 77 tūkstančių eurų lėšų, nukentės didžiausių įstaigų pedagogai, o tai yra didžiulė neteisybė, turint omeny, kad jie dirba didžiulėse klasėse, turi aukštą kvalifikaciją ir turi teisėtų lūkesčių gauti atitinkamą atlygį. Rankų nenuleisime ir sieksime Švietimo, mokslo ir sporto ministro supratimo bei trūkstamų lėšų skyrimo,“ – situaciją komentavo merė Živilė Pinskuvienė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA