Angle down Atgal

Lenkų rinkimų akcijos verdiktas: derybas dėl dalyvavimo koalicijoje pradės

Po penktadienį vykusio Lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) Tarybos posėdžio nuspręsta pradėti derybas dėl dalyvavimo valdančiosios koalicijos formavime. Po vykusio lenkų rinkimų akcijos susirinkimo, partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis pranešė, kad jo vedamos partijos Taryba nusprendė sudaryti derybinę grupę, dėl galimybės dalyvauti koalicijos formavime.

Kiek anksčiau Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis susitiko su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda. Po susitikimo jis žurnalistams atskleidė sulaukęs iš naujojo šalies vadovo klausimo, ar LLRA-KŠS jungsis į valdančiąją koaliciją. Pasak V. Tomaševskio, jis informavo G. Nausėdą, kad tai nuspręs susirinkusi partijos Taryba.

V. Tomaševskis yra sakęs, kad, jeigu prasidėtų derybos dėl koalicijos, svarbiausia, ar bus pritarta LLRA-KŠS programinėms nuostatoms. Tarp LLRA-KŠS reikalavimų yra vaiko pinigų didinimas iki 120 eurų, nemokami vaistai pensininkams, savivaldos finansavimo didinimas ir kt.

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas yra sakęs, kad, Lenkų rinkimų akcijai atsisakius jungtis į formuojamą valdančiąją daugumą, jo vedama partija, ko gero, siektų pretenduoti į daugiau ministrų portfelių negu yra pareiškę norą dabar. Kartu jis yra užsiminęs, kad derybos dėl koalicijos be Lenkų rinkimų akcijos sunkiai įsivaizduojamos.

ELTA primena, kad „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ nuo pastarosios savaitės iš naujo bando formuoti valdančiąją koaliciją. Pasirašiusios memorandumą, šios partijos laukia, kad prie valdančiosios daugumos prisijungtų ir LLRA-KŠS. Kaip viešai skelbiama, pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

Memorandumą pasirašiusių „valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ koalicija turėtų 69 mandatus Seime. LLRA-KŠS frakcija Seime susideda iš 8 parlamentarų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis ne kartą deklaravo viltį, kad valdančioji koalicija susidės iš keturių politinių jėgų ir turės apie 80 Seimo narių. Ketvirtadienį jis patvirtino, kad kalbamasi ne tik su LLRA-KŠS, tačiau ir su kai kuriais Mišrios Seimo narių grupės nariais. LVŽS frakcijoje šiuo metu, įskaičiuojant ir frakcijai nepriklausantį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, yra 51 narys.

Septynis parlamentarus frakcijoje turintys „tvarkiečiai“ prioritetu laiko Finansų, Aplinkos, Žemės ūkio, Kultūros ir Teisingumo ministerijas. 11 frakcijos narių turintys „socialdarbiečiai“ – kalbama viešai – nusitaikę į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Pastariesiems taip pat, kaip skelbiama pasirašytame memorandume, turėtų priklausyti ir Seimo pirmininko postas. Šis klausimas tarp valdančiųjų „valstiečių“, dabartiniam Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui atsisakius trauktis, sukėlė daug vidinių aistrų. Pasirašytame trijų partijų memorandume taip pat pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis turėtų išlikti savo poste.

Pasak „tvarkiečių“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio, daugiau detalių apie tai, kaip bus pasidalinti ministerijų portfeliai, turėtų paaiškėti po Joninių, kai premjeras grįš iš atostogų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite