Lenktynininkas B. Vanagas devintajame Dakaro ralio etape - penktas!

Lietuva

Asmeninio archyvo nuotr.

68148

Prestižinio Dakaro ralio priešpaskutiniame - devintajame - etape trečiadienį lietuvio Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio („Toyota Hilux“) ekipažas, preliminariais duomenimis, užėmė penktąją vietą. Tai - geriausias lietuvių rezultatas šių metų ralyje ir antras rezultatas per visą Lietuvos istoriją.

Etape nugalėjo šių varžybų nugalėtojo titulą praktiškai užsitikrinęs katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“). Jis 313 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 53 min. 22 sek.

Antrąją vietą užėmė ispanas Nani Roma („Mini“, +4.58), trečiąją - Pietų Afrikos Respublikos (PAR) lenktynininkas Ginielis de Villiersas („Toyota“, +7.15). Ketvirtas buvo lenkas Jakubas Przygonskis („Mini“, +14.01).

B. Vanagas etapo nugalėtojui pralaimėjo 15 min. 45 sek.

Motociklų lenktynėse lietuvis Arūnas Gelažninkas (KTM) užėmė 31-ąją vietą.

Greičiausias buvo prancūzas Michaelas Metge'as („Sherco TVs“). Jis finišavo per 3 val. 46 min. 38 sek. Antrąją vietą užėmė Bolivijos atstovas Danielis Nosiglia Jageris („Honda“, +2.00), trečiąją - čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“, +3.28).

Balys Bardauskas (KTM) finišo dar nepasiekė.

Bendroje įskaitoje pirmauja australas Toby'is Price'as (KTM). Jis vos 1 min. 2 sek. lenkia P. Quintanillą.

A. Gelažninkas (+8:42.01) pakilo į 25-ąją poziciją.

Ketvirtadienį dalyviai iš Pisko važiuos į Peru sostinę Limą, o paskutinį greičio ruožą sudarys tik 112 km.