Angle down Atgal

Lenktynės aplink Rėkyvos ežerą žada iššūkių kupiną trasą

Iššūkių mėgėjai ir bėgimo entuziastai sekmadienį leisis į nuotykių lenktynes aplink Rėkyvos ežerą. Į Lietuvos bėgimo taurės varžybų kalendorių įtrauktas renginys Šiauliuose bus jubiliejinis - dešimtasis, o organizatoriai laukia rekordinio dalyvių skaičiaus ir kviečia nebijoti sušlapti.

„Tai vienintelis toks bėgimas, kur trasa nėra pažymėta. Dalyviai patys turi kuo greičiau įveikti Rėkyvos ežerą - apibėgti arba apvažiuoti dviračiu. Galima tai padaryti pačiu ežero pakraščiu arba dideliu ratu. Čia yra ir asfalto, ir pelkių, ir takelių. Nenuspėjamas, kupinas staigmenų ir iššūkių renginys“, - pasakojo nuotykių lenktynių organizatorius Vilius Aleliūnas.

Anot jo, iš pradžių renginio idėja buvo ekstremalus bėgimas, skirtas orientacininkams pasiruošti sezonui, bet pastaruoju metu jis labai populiarėja tarp bėgikų.

„Svarbu nebijoti sušlapti, o sušlapti tikrai teks. Patariame įveikti trasą kuo arčiau kranto, nenutolti nuo ežero, nes anksčiau buvo ir pasiklydusiųjų. Ir žinoma, su nuotaika gerai praleisti laiką“, - sakė V. Aleliūnas.

Įveikti atstumą aplink Rėkyvos ežerą galima bėgte, važiuojant dviračiu arba, jei nenori varžytis dėl rezultato, kartu su šeima žygiuojant aplinkui. Registracija galima ir varžybų dieną, tad tikimasi sulaukti apie 400 dalyvių.

Anot V. Aleliūno, bėgant optimaliausiu variantu, distancija siekia 14 km: „O dviračiais anksčiau dalyviai važiuodavo dideliu ratu apie 36 km, tačiau ir dviratininkai dabar pradėjo važiuoti prie ežero, tai pusę trasos važiuoja, pusę nešasi dviratį ant kupros, bet taip jie vis tiek greičiau pasiekia finišą“.

Prizininkai gaus jubiliejinius marškinėlius, kur galės įamžinti savo rezultatą. Vienas iš rėmėjų jiems žadėjo padovanoti net durpių. Greičiausias bėgikas ir dviratininkas bus apdovanojami bėgimo ir dviratininko bateliais.

Pirmasis Lietuvos bėgimo taurės etapas šiais metais startavo Kėdainiuose, kur ilgiausioje 10 km distancijoje triumfavo Aurimas Skinulis ir Gitana Akmanavičiūtė. Tradicinis bėgimas Mažeikiuose vasario 16-ąją - „Bėgame už laisvę“ - baigėsi brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu. Trečiąjį etapą - 30-ąjį bėgimą „Obeliskas A. Kulviečiui - Jonava“ 15 km distancijoje laimėjo maratonininkai Valdas Dopolskas ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė.

Po trijų Lietuvos bėgimo taurės etapų klubų įskaitoje į priekį išsiveržė „Bėgimo klubas“ (3284 tšk.), antras - „Jonavos BK Maratonas“ (3115 tšk.), o į trečią vietą iš pirmosios smuktelėjo „Lukas“ (3109 tšk.). Penkiuose Lietuvos bėgimo taurės etapuose greičiausio klubo laukia ne tik piniginiai prizai, bet ir šeši kelialapiai į 2020 metų Milano maratoną.

Penktasis Lietuvos bėgimo taurės etapas - 51-osios bėgimo varžybos „Senvagė 2019“ - vyks balandžio 13 dieną Panevėžyje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite