Angle down Atgal

Lenkijoje trenkus žaibui sužeista per dvi dešimtis žmonių, yra žuvusių (papildyta)

Tatrų kalnuose, per kuriuos eina Lenkijos ir Slovakijos siena, mažiausiai penki žmonės, įskaitant du vaikus, žuvo nuo žaibų smūgio, o dar dešimtys žmonių buvo sužeisti, netikėtai užklupus smarkiai audrai su perkūnija, ketvirtadienį informavo pareigūnai.

Papildyta 20:34

Mažosios Lenkijos vaivadijos administracijos vadovas Piotras Cvikas po krizių valdymo štabo posėdžio Zakopanėje sakė, kad gelbėjimo operacija tebevyksta ir kad nukentėjusieji gabenami į ligonines.

Kaip praneša Lenkijos visuomeninis radijas, Lenkijos pusėje per staigią audrą Tatruose netoli Zakopanės žuvo du suaugusieji ir du vaikai. Tuo metu slovakų pareigūnai nurodė, kad jiems žinoma apie vieną šalies teritorijoje žuvusį žmogų.

Pasak P. Cviko, lengviausiai nukentėję 89 asmenys buvo nugabenti į ligoninę Zakopanėje, o kiti skraidinami ir vežami į gydymo įstaigas kituose miestuose. Apie sunkiai sužeistų asmenų skaičių duomenų kol kas neturima.

Anksčiau gelbėtojai pranešė, kad per audrą, kurios metu žaibas trenkė į Gevonto viršukalnėje esantį didelį metalinį kryžių, buvo sužeisti mažiausiai 12 žmonių.

Nurodoma, kad tuo metu ant Lenkijos aukščiausių kalnų buvo daug lankytojų, išvykusių ten anksčiau ketvirtadienį, kai dangus dar buvo giedras.

Leidinys „Tygodnik Podhalanski“ citavo įvykio liudininkus kad audra staigiai prasidėjo apie 13 val. 30 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir truko apie valandą. Pasak jų, žaibai trenkė keliose vietose, įskaitant kalnų užuoglaudą „Hala Kontratowa“, o ant Gevonto išlydis pataikė į metalinę grandinę, kurios tuo metu laikėsi apie 20 žmonių. Nuo žaibų smūgių esama nukentėjusių ir Slovakijos pusėje.

Gelbėjimo operacijoje dalyvauja keletas sraigtasparnių ir daug greitosios pagalbos automobilių.

P. Cvikas sakė, kad vėliau ketvirtadienį į Zakopanę atvyks Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis).

„Baisinga audra Tatruose. Zakopaniečiai sako, kad tokių atmosferos išlydžių virš kalnų nebuvo kelis dešimtmečius. Nukentėjo daug turistų; gelbėjimo akcija tęsiama, – per „Twitter“ parašė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda).

„Užuojauta visiems, paveiktiems kataklizmo“, – pridūrė jis.

18:30

Mažiausiai penki žmonės žuvo ir daugiau nei 20 sužeista, per audrą žaibui trenkus į žmonių grupę, praneša Lenkijos naujienų kanalas „Tvn24“.

Pietinėje Lenkijos dalyje ketvirtadienį siaučia stipri audra. Žuvusių skaičius kol kas dar nepatvirtintas, gelbėtojai sako, kad aukų gali būti daugiau. Krokuvos regiono gubernatorė Joanna Pazdzio sakė naujienų agentūrai AP, kad apie aukas jai pranešė popietę Tatruose vykusios gelbėjimo operacijos vadovai.

„Žaibai trenkė tuzinui žmonių ant Gevonto kalno“, – reporteriams sakė kalnų gelbėjimo tarnybos vadovas Janas Krzysztofas. Nepaisant prastų oro sąlygų, gelbėtojai sraigtasparniais išvyko ieškoti aukų, gelbėjimo operacijoje išvis dalyvauja per 70 žmonių.

Pasak TVN24, žaibas pataikė į didelį metalinį kryžių Gevonto viršukalnėje, esančioje netoli kurortinio kalnų Zakopanės miestelio, kai ten buvo daug turistų. Kelionę į Lenkijos aukščiausius kalnus jie pradėjo anksčiau ketvirtadienį, kai dangus dar buvo giedras.

Krokuvos greitosios medicinos pagalbos tarnybos atstovė Joanna Sieradzka paskelbė, kad vykdoma gelbėjimo operacija. „Šiuo metu galiu patvirtinti 25 nukentėjusius, iš kurių du tikrai žuvo. Tai 12 metų vaikas ir vienas suaugęs asmuo.“ Jos teigimu, mažiausiai septyni iš 25 nukentėjusių vis dar laukia evakuacijos Hala Kondratowa prieglaudoje. Ji pažymėjo, kad šis skaičius gali keistis, o mirčių gali būti daugiau. Ji pabrėžė, kad šiuo metu veikia šešios greitosios medicinos pagalbos medikų komandos, keturi LPR sraigtasparniai ir TOPR sraigtasparnis. Į Krokuvą nugabenti trys sužeisti asmenys, įskaitant vieną vaiką. 10 žmonių nuvyko į ligoninę Nowy Targe, o trys žmonės – į Zakopanės ligoninę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite