Angle down Atgal

Lengvu žingsniu aplink Kaišiadoris

Rugsėjo 16-22 dienomis Europoje vyko Judumo savaitė. Kaišiadoriečiai taip pat joje dalyvavo. Pačią pirmą savaitės dieną grupė mėgstančių vaikščioti kaišiadoriečių išėjo susipažinti su miesto ir apylinkių vietomis, susijusiomis su sportu.

Maršrutas nusidriekė per Algirdo Brazausko gimnazijos aikštyną, Kiemelius, šalia girelės tvenkinių, dalimi girelės pažintinio tako, Inkilų alėja, girelės gatve iki kažkada buvusios geležinkelio pervažos. Žygį organizavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras.

Renginio pradžioje buvo prisiminti žinomiausi rajono sportininkai, pasidžiaugta judėjimo teikiama nauda. Pirmąją stotelę žygeiviai, startavę nuo savivaldybės pastato, pasiekė labai greitai. Tai – Algirdo Brazausko gimnazijos aikštynas. dabar jis tikrai modernus, bet atmintis leido prisiminti ir kitaip atrodžiusį aikštyną – su šlako takeliais, nelygia futbolo aikšte, į kurią buvo sunku įžengti palijus, bet nuolat užimtą futbolo entuziastų. Išskirtinis prisiminimų objektas – buvęs gimnazijos pastate baseinas, kurio dėka daugelis kaišiadoriečių išmoko plaukti, o plaukimo tradicijos stiprios ir dabar.
Kiemeliai oficialiai žinomi nuo 1795 m. Juose praėjusiame šimtmetyje ilgą laiką buvo kaišiadoriečių mėgstamas „vandens pramogų parkas“ ir baseinas su bokštu šuoliams į vandenį, atvirame baseine vyko įvairiausios varžybos.

Įdomiai ir nuoširdžiai apie dabartines sporto bazes pasakojo Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius dainius Tamulevičius. Žygeiviams buvo pristatytas dabartinis aikštynas prie girelės II tvenkinio, papasakota apie miesto stadiono rekonstrukciją ir ateities planus.

Kelionė baigėsi jau beveik sutemus prie kažkada buvusios geležinkelio pervažos, jungusios dabartinę V. Kudirkos ir Jonavos gatves. Iš čia žygeiviai dar sykį pamatė buvusį garvežių depo pastatą, kuriame tarpukaryje buvo Kaišiadorių gimnazijos sporto salė, o joje treniravosi Lietuvos krepšinio rinktinė. dėkojame visiems aktyviai judėjusiems žygio dalyviams už gražiai pradėtą europos judumo savaitę Kaišiadoryse.

Aurelijus Balčiūnas

KTVIC turizmo vadybininkas

J. Lakštauskienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite