Lengvaatlečių startai

Po lengvosios atletikos mačas Birštonas - Kaišiadorys.
Virginija Šimkūnienė Etaplius žurnalistas

Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro lengvaatlečiams (treneriai Martynas Ambrizas, Lionė Petronienė ir Almiras Kavaliauskas) startai dar tik įpusėjo, tačiau jau turime kuo pasidžiaugti.

Nuo pavasario jau dalyvauta 16 – oje varžybų, iškovota 37 prizinės vietos. Dalyvauta Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, Šiauliuose, Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės I, II ir III etapuose, kurie vyko Raseiniuose, Šiauliuose ir Palangoje. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, atvirose taurės varžybose, Utenoje, Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos pirmenybėse, Gargžduose, Lietuvos jaunimo iki 20 m. ir iki 23 m. lengvosios atletikos čempionatuose, Vilniuje.

Nors šiose minėtose varžybose apdovanojimų neiškovota, tačiau mūsų lengvaatlečiai neliko be medalių kitose kovose. Kauno jaunučių trikovės čempionate, Miglė Pazniokaitė iškovojo III vietą. Jos rezultatai: rutulys (3 kg) - 8 m. 53 cm. (482 taškai), rutulys (2 kg) - 10 m. 04 cm. (573 taškai), 30 m - 5,69 s (608 taškai). Viso: 1663 taškai. Ši sportininkė pelnė apdovanojimą ir Kauno atvirame lengvosios atletikos jaunių ir jaunučių metimų ir šuolių čempionate. Miglė iškovojo II – ją vietą rutulio stūmime (3 kg) - 10 m 20 cm.

Tarptautinės lengvosios atletikos varžybose „VMSC taurė”, trenerio Martyno Ambrizo auklėtinė Julija Leonavičiūtė iškovojo III vietą bėgdama 1000 m. Rezultatas - 3 min. 29,88 s. Bėgime Prienuose, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, dalyvavo 13 lengvaatlečių. Čia taip pat iškovotos 2 prizinės vietos: Julija Leonavičiūtė - III v. - 2000 m - 8 min 52,0 s ir Ingrida Sinkevičiūtė - III v. - 2000 m - 9 min 57,0 s. Kauno atviro lengvosios atletikos suaugusių, jaunimo jaunių ir jaunučių bėgimų čempionate, vykusiame Birštone, vėl džiaugėmės iškovotais medaliais: Miglė Švenčionytė -III v. - 200 m - 28,78s, Ingrida Sinkevičiūtė - III v. - 200 m - 26,37 s ir I v. - 400 m - 59,68 s.

Ugnė Kisnieriūtė –I v. - 1500 m - 5 min. 45,11 s, ir III v. - 800 m - 2 min. 39,24 s, Greta Miškinytė – II v. - 1500 m - 6 min. 05,62 s, Justas Kazlauskas II v. - 1500 m - 4 min. 49,88 s ir III v. - 800 m - 2 min. 12,78 s. Daug apdovanojimų lengvaatlečiai pelnė dalyvaudami Lengvosios atletikos mače BirštonasKaišiadorys. Dar kartą sugrįžus į Birštoną po Kauno atviro lengvosios atletikos suaugusių, jaunimo jaunių ir jaunučių bėgimų čempionato, bėgimo takeliai ir šuolių sektoriai buvo sėkmingi mūsų sportininkams.

Čia iškovota net 18 prizinių vietų, tarp kurių 6 – ios pirmosios. Šių varžybų prizininkai ir nugalėtojai: Ingrida Sinkevičiūtė - I v. - 100 m - 13,28 s ir 400 m - 1 min 02,58 s, Aiva Ramanauskaitė – II v. – 100 m – 13,67 s ir II v. – 400 m - min 9,89 s, Agnė Biriukaitė - III v. - 100 m - 14,07 s, Aurimas Šerpetauskas - II v. – 100 m - 12,39 s, Pūras Dominykas - III v. - 100 m - 12,47 s ir II v. - 1000 m - 3 min 11,55 s, Matas Mertinkaitis - I v. - 400 m - 1 min 01,19 s ir III v. - tolis - 4 m 90 cm, Miglė Švenčionytė - II v. - tolis - 4 m 33 cm ir II v. keturkovėje: 60 m - 8,60 s, šuolis į tolį - 4 m 29 cm, kamuoliuko metimas - 30 m 50 cm, 500 m - 1 min 40s, Leonavičiūtė Julija -. III v. - tolis - 4 m 23 cm ir I v. keturkovėje : 60 m - 8,52 s, šuolis į tolį - 4 m 45 cm, kamuoliuko metimas - 24 m 30 cm, 500 m - 1 min 37s. Vaikinų keturkovėje Matas Vaškevičius iškovojo II v., jo rezultatai: 60 m – 9.70 s , šuolis į tolį – 4 m 40 cm, kamuoliuko metimas – 51m 34 cm , 800 m bėgimas – 2 min. 44 s, Kipras Urbonas liko III vietoje, jo rezultatai: 60 m – 8.85 s , šuolis į tolį – 4 m 32 cm, kamuoliuko metimas – 39 m 30 cm , 800 m bėgimas – 2 min. 49 s, Giedrius Černiauskas – II v. – 400 m -1 min 18,19 s, 1000 m bėgime I v. iškovojo Ugnė Kisnieriūtė, jos rezultatas – 3:31.01, o antroje vietoje liko Augustė Černiauskaitė, pasiekusi 4:03.86 rezultatą. Vaikinai, bėgdami 1000 metrų, taip pat nenusileido merginoms.

Nugalėtoju tapo Justas Kazlauskas, rezultatas 2:57,60. Miglė Pazniokaitė laimėjo rutulio stūmimo rungtį. Rezultatas 10.69 metro. Iš Vilniaus miesto jaunių ir jaunučių lengvosios atletikos čempionato irgi grįžta su apdovanojimais. III vietą iškovojo Matas Mertinkaitis bėgdamas 400 m, o rezultatas yra 1 min 01,91 s. Neliko Matas be apdovanojimų ir bėgime „Aplink Elektrėnų marias”.

Bėgdamas 10000 m jis pasiekė 50 min. 52,01 s rezultatą ir iškovojo II –ąją vietą. “SŪDUVOS” taurės tarptautinės suaugusių ir jaunių lengvosios atletikos varžybose, Marijampolėje, ant garbės pakilos lipo Ingrida Sinkevičiūtė, laimėjusi II vietą 400 m bėgime, jos pasiektas rezultatas yra 59,35 s. Be jau minėtų trenerių, Rumšiškėse taip pat treniruojasi jaunieji lengvaatlečiai, kurie dar tik žengia pirmuosius žingsnius kartu su savo trenere Gita Gofmaniene. Pirmasis jų startas ir pažintis su lengvosios atletikos varžybomis buvo dalyvavimas Olimpinėje dienoje, Klaipėdoje.

Įgiję pradinės patirties jaunieji sportininkai pasiruošę kitą sezoną priimti ir didesnius varžybų iššūkius. Varžybų sezonas lengvaatlečiams dar nesibaigė, taigi lauksime naujų pergalių ir puikių rezultatų.