Angle down Atgal

„Lemiamas šuolis“: mūsų žmonės išsivaikščios, jei nepadarysime proveržio (vaizdo įrašas)

Šiauliuose lankėsi Visuomeninio rinkimų komiteto „Lemiamas šuolis“, dalyvausiančio Europos Parlamento rinkimuose, iniciatorius ir lyderis Paulius Kunčinas. Žinomas ekonomistas, turintis didelę darbo tarptautinėje arenoje patirtį sako, kad jo komandos pagrindinė misija – pristabdyti tokio didelio masto lietuvių emigraciją iš tėvynės, sukuriant palankias sąlygas savo šalyje užsidirbti ir oriai gyventi.

Šiauliuose lankęsis Paulius Kunčinas, Visuomeninio rinkimų komiteto „Lemiamas šuolis“ iniciatorius ir vadovas, susirinkusiems miestiečiams trumpai pristatė savo atstovaujamos politinės jėgos pagrindinius tikslus ir idėjas. Taip pat pristatė komiteto simboliu tapusį ženklą – šuolį arba kilimą reiškiančią rodyklę. Susirinkusieji šį ženklą miesto centre – Povilo Višinskio aikštėje – sudėliojo iš dalių. Taip siekta rekordo – žmonių sudėlioto didžiausio proveržio ženklo. Visuomeninio komiteto lyderis pakvietė šiauliečius sudainuoti ir simbolinę dainą „Vaikystės šviesa“ (geriau žinoma kaip „Eik, vaike, eik“, atliekama aktoriaus Vlado Bagdono). Jos žodžiai – paties Pauliaus Kunčino tėvelio Jurgio Kunčino eilėraštis. Tik vietoj žodžio „eik“ P. Kunčinas kvietė dainuoti „grįžk“, taip simboliškai kreipdamasis į emigracijoje gyvenančius tautiečius. Būtent emigracija ir ją lydinčios problemos „Lemiamam šuoliui“ – prioritetinės.

Paulius Kunčinas bendrauja su šiauliečiais
Paulius Kunčinas bendrauja su šiauliečiais

Europos Parlamento rinkimų sąraše šeštuoju numeriu įrašytas Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“ susibūrė prieš trejus metus, tačiau gegužės 26 dieną vyksiantys rinkimai į Europos Parlamentą šiai politinei jėgai bus pirmieji. Anot, komiteto iniciatoriaus ir lyderio Pauliaus Kunčino, nors komanda jauna, tačiau patyrusi ir į rinkimus eina turėdama labai konkrečias idėjas. Pagrindinis tikslas – gerinti gyvenimo ir darbo sąlygas Lietuvos gyventojams, kad emigracijos srautai bent jau imtų lėtėti:

„Mūsų žmonės išvažiuoja, nes jie neranda čia darbo, kuris juos tenkintų. Yra ir kitos emigracijos priežastys: emocinės, požiūris į žmogų, bet pagrindinė, kad mes nesukuriame gerai apmokamų darbo vietų. Mano tikslas einant į Europos Parlamentą yra padaryti viską, kad tai pakeistume“, – šiauliečiams sakė P. Kunčinas.

Pasak jo, ne tik žadėti, bet ir spręsti šią problemą, aktualią daugeliui Senojo žemyno šalių, galima toms valstybėms susivienijus ir tapus koalicinėmis partnerėmis. Juk bendru darbu tikslas bus lengviau pasiekiamas.

„Lemimas šuolis“ turi ir dar vieną idėją – Europos talentų stabilumo mechanizmą. Tai fondas, kuris užtikrintų, kad valstybės, kurios kenčia nuo didelės gyventojų emigracijos, gautų nustatyto dydžio finansinę paramą gerai apmokamų darbo vietų subsidijavimui.

Paulius Kunčinas bendrauja su šiauliečiais
Paulius Kunčinas bendrauja su šiauliečiais

Daugiau informacijos apie Visuomeninį rinkimų komitetą „Lemiamas šuolis“ – vaizdo reportaže:

Politinė reklama bus apmokėta iš rinkimų komiteto „Lemiamas šuolis“ rinkimų sąskaitos. Užsakymo nr.: 84766.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite