Angle down Atgal

Lazdijuose įsibėgėja senjorų vakcinacija

Siekiant kuo greičiau suvaldyti visą pasaulį sukausčiusią koronaviruso sukeltą pandemiją, labai svarbu skiepytis nuo COVID-19 ligos. Kaip žinia, vakcinos jau daugiau nei du šimtus metų yra laikomos saugiausia ir patikimiausia natūralia sukurta apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų.

Norint sumažinti susirgimų ir mirčių skaičių nuo COVID-19 ligos labai svarbu kaip galima daugiau suvakcinuoti vyresnio amžiaus ir didžiausios rizikos - vyresnius kaip 65 metų asmenis.

Skiepo nauda yra dvejopa: apsaugo žmogų nuo susirgimo arba nuo sunkios ligos formos. Pasiskiepijus sumažėja galimybė užsikrėsti ir susirgti COVID-19 liga. Taip galime apsaugoti ne tik save, bet ir savo artimuosius.

Šiuo metu skiepijami vyresnio amžiaus asmenys, kurių sąrašus sudarė Lazdijų rajono savivaldybėje veikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, pagal toje įstaigoje pas šeimos gydytoją prisirašiusius pacientus. Kiekvieną savaitę gaunant vakcinos siuntas, asmenys bus informuojami dėl tikslaus atvykimo laiko skiepytis. Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, po pirmo skiepo jį reikia pakartoti.

Senjorai, kurie dėl sveikatos būklės nevaikščioja, bus skiepijami namuose, atvykus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui. Su šiais senjorais taip pat bus susisiekta, jie bus informuoti ir apie vakcinacijos eigą, ir apie vakciną, kuria bus vakcinuojami.

Atkreipiame dėmesį, kad COVID-19 liga persirgę asmenys bus skiepijami praėjus trims mėnesiams nuo ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo dienos, o asmenys, kurie turi antikūnų, bus skiepijami praėjus 60 dienų nuo teigiamo IgG antikūnų tyrimo rezultato dienos.

Raginame senjorus kreiptis į savo šeimos gydytoją ir išreikšti sutikimą vakcinacijai.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite