Angle down Atgal

Lazdijuose 5-11 klasių mokiniai šiais mokslo metais į klases nesugrįš

Lazdijų rajono 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu. Būtent toks sprendimas buvo priimtas bendrame savivaldybės vadovų ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarime, atsižvelgus į atliktų mokinių, jų tėvų, globėjų apklausos rezultatus.

Vykusiose apklausose dauguma mokinių tėvų ar globėjų išreiškė norą, kad vaikai šiais mokslo metais į klases nesugrįžtų. To pageidavo 75,8 proc. tėvų. Taip pat buvo gauta ir Lietuvos moksleivių sąjungos Lazdijų rajono mokinių savivaldų informavimo centro pozicija dėl 5-11 klasių moksleivių grįžimo prie mišraus ugdymo. Pozicijoje nurodoma, kad minėtas centras atstovaudamas ir vienydamas 7 mokyklų mokinių savivaldas Lazdijų mieste ir rajone, reaguodamas į kylančias diskusijas dėl 5-11 klasių moksleivių grįžimo prie mišraus ugdymo (si) pasisako prieš ir nepalaiko tokios iniciatyvos

„Beveik visus šiuos mokslo metus minėtų klasių mokiniai mokėsi nuotoliniu būdu. Nors galutinį sprendimą oficialiai priima savivaldybė, prieš nusprendžiant man labai svarbu buvo žinoti kokie yra visos švietimo bendruomenės lūkesčiai. Taigi lemiamą žodį tarė patys mokiniai, jų tėvai arba globėjai. Apklausoje jie išreiškė norą, kad jų vaikai šiuos mokslo užbaigtų nuotoliniu būdu. Mano manymu, tai išmintingas sprendimas, nes jei vaikai ir būtų nusprendę grįžti į klases jų periodinis testavimas dėl COVID-19 būtų privalomas. Net ir testuojant mokymas būtų vykdomas mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį ugdymą, nes įvykdyti LR Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, t. y. atskirti besimokančiųjų srautus, išlaikyti nustatytus plotus klasėse ir t. t. būtų neįmanoma“, – šiandien vykusiame švietimo įstaigų vadovų pasitarime kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

LR Vyriausybė leido įvykdžius griežtus reikalavimus 5-11 klasių moksleiviams į mokyklas sugrįžti nuo gegužės 10 dienos, bet sprendimo teisę paliko pačioms savivaldybėms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite