Angle down Atgal

Lazdijų krašto piliakalnių žemėlapis

Lazdijų krašto istoriją garsina ir kraštovaizdį puošia legendomis apipinti senieji Rudaminos, Paveisininkų, Prelomčiškės, Giraitės ir kiti piliakalniai. Iš viso jų galima suskaičiuoti net 24.

Pasak legendų, ant Rudaminos piliakalnio stovėjusioje kunigaikščio Ringaudo pilyje Mindaugas buvo karūnuotas Lietuvos karaliumi, o Giraitės piliakalnį, esą, supylė kareiviai, žemę sunešę savo kepurėmis, kalno viduje padarę rūsį ir jame palaidoję kunigaikštį Šarūną, o jo įėjimą užvertę didžiuliu akmeniu, kuris tebestovi iki šių dienų.

Nemažiau įdomi ir legenda apie Prelomčiškės piliakalnio atsiradimą. Pasak senųjų Padusio ir Prelomčiškės kaimų gyventojų, kadaise šiose apylinkėse stovėjo didelis dvaras, kuriame tarnavo graži mergina. Apie jos grožį po visas apylinkes sklido gandai, kurie pasiekė ir patį velnią, gyvenantį Dusios ežero vietoje – Pekloje. Velnias pasivertė dailiu jaunikaičiu ir pasipiršo merginai, tačiau toji sutiko tekėti tik su sąlyga, kad jis per dvi dienas supils kalnelį, ant kurio jie atšoks vestuves. Praėjus nakčiai didžioji dalis kalnelio jau buvo supilta, todėl merginai kilo įtarimas, kad su pačiu velniu bus susidėjusi. Paėmusi jauną gaidį po skvernu mergina nulėkė prie ežero ir pasislėpusi tarp medžių laukė vakaro, kad pamatytų, kaip jos jaunikis darbą atlieka. Atėjus vakarui ji pamatė, kaip jis išnyra iš vandenų ir toliau su pagalbininkais tęsia darbą. Paryčiui, dar nespėjus išaušti, nekantrusis gaidys sugiedojo, ir velnias su savo pagalbininkais skradžiai ežere prasmego. Tą vietą dabar žmonės Velnio duobe vadina, o taip ir neužbaigtas kalnelis tapo Prelomčiškės piliakalniu.

Atvykite į Lazdijų kraštą ir patys savo akimis pamatykite šiuos ir kitus piliakalnius, užkopkite į jų viršūnes, pasigrožėkite nuo jų atsiveriančiomis gamtos panoramomis, pabandykite įsivaizduoti, kaip jie atrodė senaisiais jotvingių laikais. Kad Jums būtų lengviau išsirinkti, kurį piliakalnį aplankyti, paruošėme Lazdijų krašto piliakalnių žemėlapį, kuriame lengvai rasite juos visus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite