Angle down Atgal

Lazdijai atvers švietimo įstaigų duris ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams

Svarbi žinia – nuo kovo 8 plačiau atveriamos švietimo įstaigų durys patiems mažiausiems: ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams. Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, įvertinusi epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir rajone bei tėvelių lūkesčius, pirmadienį į pasitarimą pakvietė ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų vadovus.

Susitikime įvertintos galimybės ir priimti sprendimai dėl palaipsninio mažųjų grįžimo į ugdymo įstaigas. Tvarka, kad į darželius gali sugrįžti tik tie vaikai, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu – keičiasi. Jau nuo kovo 8 dienos atsiras galimybė į darželius sugrįžti vaikams, kurių tėvai dirba intensyviai, nepaisant to ar darbas yra kontaktinis ar nuotolinis.

„Kiekvienos šeimos situacija yra individuali ir į tai atsižvelgsime. Kai kuriems tėvams sunku suderinti vaiko priežiūrą ir nuotolinį darbą, kuomet tėvai ne tik turi atlikti darbdavio pavestas užduotis, bet ir padėti vaikams laiku prisijungti prie nuotolinių pamokų ar užsiėmimų bei pasirūpinti jų ugdymu. Artimiausiu metu pasirūpinsime, kad mažiesiems į darželius sugrįžti būtų saugu“, – kalbėjo merė.

Planuojama, kad sugrįžtant mažųjų lauks arba nuo COVID-19 jau paskiepyti pedagogai ir kitas personalas arba tie, kurie ne rečiau kaip kas 10 dienų atliks tyrimus dėl COVID-19.

Platesnę informaciją tėveliams suteiks atitinkamų įstaigų atstovai.

Rekomendacija, esant galimybei vaikų į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas nevesti, išlieka. Dėl to Savivaldybė kviečia tėvelius, kurie turi galimybių mažaisiais rūpintis ir juos ugdyti namuose, kol kas į darželius neskubėti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite