Angle down Atgal

Lavoriškių pasieniečiams įkliuvo klastotes turėję kirgizas ir lietuvis

Lavoriškių užkardos pasieniečiai išaiškino du, įtariama, suklastotų dokumentų atvejus. Pirminiais duomenimis, krovininį automobilį vairavęs kirgizas ir prie lengvojo automobilio vairo sėdėjęs lietuvis VSAT pareigūnus bandė apgauti pateikdami padirbtus vairuotojų pažymėjimus.

Šeštadienį Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių kontrolės punkte VSAT pareigūnai tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją vykusio 27-erių kirgizo bei jo vairuoto automobilio „Mercedes-Benz Sprinter“ dokumentus. Sunkiasvorė transporto priemonė registruota Lenkijoje.

Užsienietis pasieniečiams pateikė tvarkingus automobilio registracijos dokumentus, tačiau jo turėtas vairuotojo pažymėjimas iškart sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė.

Tą pačią dieną Lavoriškių užkardos pasieniečiai Vilniaus rajono kelyje Lavoriškės – Buivydžiai patikrinimui sustabdė automobilį "Subaru Legacy“ lietuviškais registracijos numeriais. Jį vairavo 58-erių lietuvis. Transporto priemonės dokumentai buvo tvarkingi, tačiau kontrolės metu pasieniečiams kilo įtarimų dėl vyro pateikto latviško vairuotojo pažymėjimo. Šiuo atveju irgi nustatyta, kad dokumentas, įtariama, yra visiška klastotė.

Abime vairuotojams VSAT pareigūnai surašė administracinių nusižengimų protokolus už transporto priemonių vairavimą neturint tam teisės ir skyrė baudas po 150 eurų.

Dėl dokumentų suklastojimo ar disponavimo klastotėmis Vilniaus pasienio rinktinėje abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Po apklausos kirgizą pasieniečiai uždarė į areštinę. Lietuvis vairuotojas po apklausos paleistas.

"Mercedes-Benz Sprinter“ saugomas Lavoriškių punkte, "Subaru Legacy“ –L avoriškių pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite