Angle down Atgal

Lavoriškėse sulaikyta 20 tūkst. dolerių kontrabanda

Sekmadienio, sausio 12 d., vakarą Lavoriškių kelio posto muitininkai iš Baltarusijos į Lietuvą grįžusio Lietuvos piliečio bagaže aptiko nuslėptus 20 tūkst. JAV dolerių. Vyriškis teisinosi deklaruoti pinigus pamiršęs.

Apie 18 val. vakaro automobiliu „BMW“ į Lavoriškių kelio postą iš Baltarusijos atvažiavęs Lietuvos pilietis V. M. muitinės pareigūnams deklaravo nieko draudžiamo nevežantis.

Tačiau patikrinę jo automobilį, bagažinėje buvusiame lagamine muitininkai aptiko grynųjų pinigų kontrabandą – 20 tūkst. JAV dolerių. Pinigai buvo paslėpti tarp drabužių (sukišti į kojines). Vyriškis, vienoje Lietuvos įmonėje dirbantis pardavimų skyriuje, sakė šitaip vežęsis Baltarusijoje atgautą skolą, o deklaruoti dolerius tiesiog pamiršęs.

Tačiau šis užmaršumas jam brangiai kainavo – automobilis ir pinigai sulaikyti, Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pats V. M. po apklausos buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Lietuvos muitinė primena, kad kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš trečiosios šalies (ar išvykstantis iš Lietuvos į trečiąją šalį) ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (ar ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią jis atvyksta į Lietuvos Respubliką ar išvyksta iš jos. Tokiu atveju asmuo turi pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite