Angle down Atgal

Lauko apšvietimas: tendencijos ir išmaniosios technologijos

Šviestuvas virš lauko durų ir prožektorius ant garažo stogo kampo – pasenęs požiūris. Šiandien jaukią namų erdvę kuriančiam žmogui rūpi ir saugumas, ir eksterjero estetika. Kaip suplanuoti lauko apšvietimo darbus ir nepridaryti klaidų, dėl kurių vėliau tektų graužtis?

Šiuo metu itin madinga tendencija apšvietimu išryškinti įdomius statinio architektūrinius sprendimus arba, atvirkščiai – juos sukurti apšviečiant. Architektūrinis apšvietimas – viena iš pagrindinių šviesos dizaino krypčių. Namo fasade – sienose, po stogu ir kitose konstrukcijose – įmontuojami lauko šviestuvai. Kur jie bus, kokio apšvietimo reikia, būtina apgalvoti, dar kuriant pastato projektą, nes daugeliu atvejų vėliau tai padaryti praktiškai neįmanoma – tektų ardyti sienas. Namą supančios aplinkos apšvietimas planuojamas kartu su landšafto projektu.

Kaip apšviesti aplinką, kad atsiskleistų jos grožis, kokius šviestuvus rinktis?

Įsivaizduokite ant sienos kabantį paveikslą: niekas jo net nepastebės, kol paveikslas kabės tamsoje, šešėlyje. Tereikia į jį nukreipti bent menką, teisingu kampu krentantį šviesos spindulį ir pro šalį niekas nepraeis nestabtelėjęs, nepasigrožėjęs. Pats vadovaujuosi principu ir kitiems patariu: šviesa turi būti ten, kur jos reikia. Turite sode, kieme gražiai nuaugusią pušį ar ąžuolą – šviestuvas, dailiai nupjauta veja – kitas, gėlynas ar atskiras kažkuo ypatingas augalas – dar kitas apšvietimas. Prožektorius puikiai apšvies didelę erdvę, bet grožio magijos aplinkai neįkvėps – kiekvieną objektą, kaip ir paveikslą, reikia akcentuoti specialiai, kiekvienam parinkti labiausiai tinkamą apšvietimo šaltinį.

Kokios ryškiausios mados tendencijos lauko šviestuvų pasaulyje?

Viena aktualiausių naujovių – mobilus apšvietimas: tokį šviestuvą galite ne tik nusinešti ir pastatyti bet kurioje sodo, kiemo vietoje, bet ir pasiimti, vykdami atostogauti ar į savaitgalio iškylą – sutemus nereikės degti žvakių, ieškoti prožektoriaus ar pasišviesti telefono ekranu. Šviestuvo skleidžiamas šviesos srautas gana didelis: sutemus ir toliau galite bendrauti su draugais, gaminti maistą, žaisti stalo žaidimus ir užsiimti kita veikla. Dažnai mobilūs šviestuvai turi integruotas RGB LED lemputes, kurios leidžia keisti šviesos srauto stiprumą ir taip taupyti energiją, užtikrinti reikiamą šviesos kiekį, atliekant skirtingus darbus, kartu pasirinkti norimą apšvietimo spalvą.

Tarp jaunimo sparčiai populiarėja nešiojami šviestuvai su išmaniuoju apšvietimu, kuriuose integruota dar ir garso kolonėlė. Įrenginį valdyti galite nuotoliniu pultu, o leisti muziką – tiesiai iš išmaniojo telefono ar kito įrenginio per „Bluetooth“ jungtį.

Pastaruoju metu itin paklausūs valdomi šviestuvai: tiek namo vidaus, tiek lauko apšvietimą galite įjungti ir išjungti internetu jums tinkamu metu. Tai ne tik patogu, bet ir įžvalgu saugumo požiūriu – išvykus galima imituoti buvimą namuose.

Pramonės g. 17B, Šiauliai
Tel. 8 655 20 601
siauliai@ekoliumenas.lt

Darbo laikas:
I–V 9–18 val., VI 9–15 val.,
VII nedirbame

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite