Angle down Atgal

Latvijos įdomybės

Prisimenu, kaip atėjau į penktą klasę - buvo tik rugsėjis, ir auklėtoja prižadėjo, kad pavasarį vyksime į Latviją. Visi svajojome ir laukėme. Taip greit atėjo pavasaris ir šis noras išsipildė.

Neseniai 5a, 5b ir 5c klasių mokiniai kartu su tėveliais, mokytojomis Renata Kisnieriene, Vida Kudrevičiene bei Danute Leonavičiene vyko į ekskursiją po Latviją. Pirmąją dieną vykome į Jūrmalą, kur susipažinome su miesto įžymybėmis, pasivaikščiojome pagrindine gatve ir pasigėrėjome jūros bangavimu.

Taip pat apsilankėme dailininko V. Jermolajevo paveikslų galerijoje ‘‘Inner Light‘‘, kurioje paveikslai eksponuojami tamsoje, dinamiškos šviesos kaitos pagalba. Džiugu buvo stebėti, kaip lėtai keičiantis šviesos raiškai ir spalvai, paveikslai transformuojasi.

Po spalvotų grožybių vykome į Rygą- Latvijos širdį, šviesų ir be galo nuostabų miestą. Ten apsilankėme automobilių muziejuje, kuriame radome didžiausią Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją, ir išgirdome nepaprastai įdomių pasakojimų. Vėliau susipažinome su Rygos senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi; senosiomis gatvelėmis; Rygos katedra, kuri išsiskiria dydžiu, puošyba ir garsiausiu visoje europoje senųjų vargonų skambesiu; šimtmečius menančią seniausią Rygos Rotušės aikštę su Rotušės rūmais.

Antrąją dieną vykome į Latvijos kino miestelį - Cinevilą. Visi savo akimis galėjome išvysti, kaip po atviru dangumi kuriamas kinas. Taip pat susipažinome su aktoriaus profesija, atlikome įvairius scenarijus prieš kamerą. šis kino miestelis - vienintelė Baltijos šalyse tokio masto kino dekoracija po atviru dangumi.

Dar ekskursinės programos metu apžiūrėjome vietinius objektus: bažnyčią, istorinius tiltus, turgaus aikštę, akmenimis grįstas gatves, Dauguvos krantinę su laivais, tramvajų, karines technikas ir kitus rekvizitus, leidžiančius pažvelgti į kino kūrimo užkulisius plika akimi.

Po apsilankymo kino miestelyje nebūtų buvę nieko geriau, kaip pasisaldinti sau dieną, todėl užsukome į Pure šokolado muziejų. Čia susipažinome su kakavos ir šokolado istorija, dalyvavome edukacinėje programoje ,,šokolado gamyba“. Turėjome galimybę paragauti nuostabaus šokolado ir net patys pasigaminti savo šokoladinį saldainį. Po smagios ekskursijos keliavome į Lietuvą, parsivežėme ne tik skanias bei blizgančias lauktuves, bet ir plačias šypsenas, emocijas bei norą keliauti daugiau.

Dėkojame mokytojoms Renatai, Vidai, Danutei, kelionių agentūros ,,Kiveda“ gidei Alinai už nuostabias ekskursijos akimirkas.
Izabelė Grybauskaitė

Žiežmarių gimnazija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite