Angle down Atgal

LAS komanda užėmė 9 vietą Europos saugaus eismo konkurse

Ženevoje (Šveicarija) įvyko 34-asis saugaus eismo konkursas ETEC-2019 (European traffic education contest). Dalyvavo 22 komandos iš įvairių Europos šalių.

Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) komandą sudarė vaikai iš įvairių mūsų šalies kampelių: Milė Jankauskaitė iš Kalvarijos gimnazijos, Julius Grinkevičius iš Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos, Ugnius Tamašauskas iš Sasnavos pagrindinės mokyklos ir Rimgailė Mergiūnaitė iš Kupiškio r. Alizavos pagr. mokyklos. Komandą konkursui parengė mokytojai marijampolietis Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė.

LAS komanda užėmė 9-ąją vietą. Geriausiai sekėsi Čekijos atstovams, antri buvo Slovakijos, treti Serbijos jaunieji dviratininkai. Latvijos dviratininkai liko ketvirti.

„Komandos pasirodymą vertinčiau kaip labai garbingą, nes kasmet augantis komandų pasiruošimo lygis verčia galvoti apie naujas vaikų rengimo metodikas. O svarbiausia rasti būdų motyvuoti vaikus, kad jie išmoktų taisyklingai vairuoti dviratį ir mokytųsi eismo taisyklių“, – sakė Lietuvos automobilininkų sąjungos saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas.

Į konkurso atidarymą buvo atvykęs ir vaikus pasveikino Tarptautinės automobilių federacijos FiA prezidentas J. Todtas.

FiA, kurios nariu daugelį metų yra ir LAS, jau daug metų remia įvairius saugaus eismo projektus, siekia, kad pasaulio keliuose įvyktų kuo mažiau eismo įvykių, būtų sužalojimų ir mirčių.

Lietuvos komandos išvyką ir pasirengimą į šį konkursą finansavo autoklubas AK „Autokontaktas“ (vadovas Gintaras Urbonas), daug prisidėjo vaikų tėvai, draugai, mokyklų vadovai ir mokytojai.

Tokio pobūdžio konkursų tikslas yra ne užimta vieta, o kad vaikai taptų atsakingais eismo dalyviais, kad savo mokyklose būtų tarsi saugaus eismo ambasadoriai, propaguojantys atsakingą elgesį keliuose.

Beniaus JANKEVIČIAUS nuotrauka

Nuotraukoje: Lietuvai atstovavusi komanda (iš kairės): Ugnius Tamašauskas, Rimgailė Mergiūnaitė, Milė Jankauskaitė ir Julius Grinkevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite