Angle down Atgal

Lapkričio 17-oji: vardadieniai, astrologija

Lapkričio 17-oji – Tarptautinė studentų diena. Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena.

1941 metais Londone vykusiame tarptautiniame studentų susitikime prieš fašizmą nuspręsta lapkričio 17-ąją laikyti Tarptautine studentų diena. 1939 metų lapkričio 17-ąją tuometėje Čekoslovakijoje vyko studentų pasipriešinimas prieš vokiečių okupaciją. Tą dieną daug studentų buvo areštuota ir sušaudyta, o daugiau nei 1000 jų išsiųsta į koncentracijos stovyklas.

Per kasmet lapkričio 17-ąją minimą Studentų dieną siekiama suvienyti viso pasaulio studentus, nepaisant rasės, kalbos ir tradicijų. Skatinama rengti studentų koncertus, švęsti studentiškosios visuomenės šventę.

Kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Ši diena minima nuo 2005 metų. Ją minėtina diena paskelbė Jungtinės Tautos bei Pasaulio sveikatos organizacija.

Nuo 2011 metų lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena.

Lapkričio septynioliktoji, sekmadienis – 321-oji metų diena (paskutinė 46-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 44 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Benita, Erta, Everardas, Getautas, Getautė, Gilvilė, Klotilda, Kobutas, Kodravas, Kodravė, Koglandas, Koglandė, Nemira, Salė, Salomėja, Viktorija;

rytoj: Giniotas, Giniotė, Ginvydas, Ginvydė, Otonas, Romanas, Vesta, Vestina;

poryt: Audra, Audrė, Audrius, Audrys, Audronė, Audronis, Audronius, Audrūnas, Dainotas, Juntautas, Juntautė, Matilda, Rimgaudė.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.50, leidžiasi 16.16. Dienos ilgumas – 08.26.

Šiandien – šeštoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Skorpiono ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Kiekvienas žmogus turi tapti pats sau Kristupu Kolumbu“ (E. Fagė).

***************

Astrologinė prognozė lapkričio 17-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Galima šeiminė problema. Neverta nei bėgti iš namų, nei kitų varyti lauk. Pravartu tramdyti emocijas, kad neišprovokuotumėte nereikalingų ginčų, barnių.

JAUTIS. Nerimausite dėl reikalų, susijusių su mokslu, žiniasklaida, kelione arba giminaičiais. Derėtų pasirūpinti namų turto ir automobilio saugumu, ypač jeigu kur nors išvykstate.

DVYNIAI. Trauks namų jaukumas, ramus poilsis komfortiškoje aplinkoje. Noriai bendrausite su šeimos nariais, tačiau galite apsipykti. Gali kilti pagrįstas noras ar būtinybė peržiūrėti šeimos biudžetą.

VĖŽYS. Būsite impulsyvūs, nekontroliuosite žodinės raiškos, viską dramatinsite. Nieko keisto, kad namiškiai susinervins, kils barniai. Taip galima sukelti grandininę reakciją ir apnuodyti sau bei kitiems visą dieną. Suimkite save į rankas.

LIŪTAS. Šiandieną visur patartinas saikas, santūrumas. Keistų įtarimų gali sukelti artimo žmogaus būsena ir elgesys. Venkite alkoholio, triukšmingų susibūrimų.

MERGELĖ. Mielai leisite laiką su kompanija, pasiduosite gerbėjų vilionėms. Kita vertus, vakare galite susigriebti, kad piniginė gerokai suplonėjo. Galbūt kainuos ir techninių problemų sprendimas.

SVARSTYKLĖS. Šiandieną ramybės nesitikėkite. Būkite atidūs pašnekovams, nekalbėkite vien apie savo rūpesčius. Rimtesnių nemalonumų turbūt išvengsite, jeigu neįsivelsite į konfliktą ir neišprovokuosite kažkieno pavydo.

SKORPIONAS. Nors jūsų ketinimai bus geri, o argumentai tvirti, tačiau nesusipratimai sunkiai išvengiami. Jūsų kalboje jausis ironija, kandumas, todėl kai kurie komentarai pašnekovams bus nepriimtini.

ŠAULYS. Jeigu nekaip jaučiatės, ne numokite ranka, o atidėkite darbus ir pasirūpinkite savimi. Saikingas pabendravimas su draugais, kaimynais gali būti naudingas, nes, prisiklausius svetimų bėdų, savosios nebeatrodys tokios didelės.

OŽIARAGIS. Dienos nesugadinsite, jeigu sugebėsite žvelgti į aplinkinius ir pasaulį geranorišku žvilgsniu, užuot bandę visus pakeisti. Stenkitės suprantamai pasiaiškinti aplinkiniams dėl savo vienokio ar kitokio pasirinkimo.

VANDENIS. Šiandien lengvai galite sau ar kažkam kitam pridaryti rūpesčių Sunkoka bus susitarti dėl bendrų planų su dominamu asmeniu. Pasirūpinkite sveika mityba. Tiktų išsivalyti organizmą. Atsargiai kelyje.

ŽUVYS. Šiandien jūsų draugijos reikės ir saviems, ir svetimiems. Galimas aistringas pasimatymas arba jį planuosite. Regis, piniginė ištuštės labiau, nei planavote. Saugokite nuo pavojų vaikus.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite