Angle down Atgal

Lankėsi Lieporių bendruomenės surengtoje popietėje apie atliekų rūšiavimą

Šiaulių regiono darbuotojai lankėsi Lieporių bendruomenės surengtoje popietėje tema-atliekų rūšiavimas. Kalbėta apie atliekų tvarkymo prioritetus, papasakota, kokią naudą atliekų rūšiavimas duoda gamtai.

Pateikti faktai apie žmonijos vartojimo įpročius, susidarantį atliekų kiekį tenkantį vienam Europos gyventojui. Paskaitos klausiusiems dalyviams buvo paaiškinta, kad pakuočių atliekų nereikia švariai išplauti, tiesiog užtenka pasirūpinti, kad iš jų netekėtų skysčiai. Tai gyventojus nustebino, kadangi dauguma tvirtino to nežinoję. Paneigtas mitas, jog visos išrūšiuotos atliekos supilamos į vieną mašiną, papasakota apie mašinose įrengtas sekcijas, skirtas atskirti popierių, plastiką ir stiklą nuo mišrių komunalinių atliekų. Aptartos dažniausiai rūšiuojančių žmonių daromos klaidos, pvz. tai langų stiklo išmetimas į stiklo pakuočių konteinerį, “tetra pak“ pakuočių išmetimas į popieriui skirtą rūšiavimo konteinerį ir kt. aktuali informacija.

Paskaitos dalyviams papasakota apie Šiaulių regione veikiančią atliekų tvarkymo infrastruktūrą, priminti didelio gabarito atliekų aikštelių adresai ir tai ką galima į jas atvežti. Paaiškinta Šiauliuose veikianti mokėjimo už atliekų surinkimą ir tvarkymą sistema, susidedanti iš kintamosios ir pastovios dedamosios.

Pristatytas ir Europos sąjungos žiedinės ekonomikos modelis, kurio tikslas, kad prekės būtų kuriamos taip, kad netaptų atliekomis, siekiama sumažinti vartojimą ir jo pasekmes, susidariusias atliekas maksimaliai panaudoti ar perdirbti. Lieporių bendruomenės nariai pakviesti pavasarį apsilankyti Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite