Angle down Atgal

Langas į knygų pasaulį

Nauja knyga ant mano stalo,

Nė karto neliesta, dar neskaityta,

Lyg paslaptis liepsnose virpančio kristalo,

Lyg tiltas permestas nueit į sielą kitą.

Saulėtą birželio popietę žasliečius ir miestelio svečius bibliotekininkė Onutė Karvelienė poezijos žodžiais sukvietė į jaukią pievelę prie seniūnijos. Proga – neeilinė ir ypatinga. Ir Žasliuose turėsime Bibliotekėlę su langu į paslaptingą pasaulį. Bibliotekėlė pastatyta Seimo narės Laimutės Matkevičienės ir jos šeimos rūpesčiu ir papuošė miestelio erdvę dar gegužės mėnesio 7 dieną, kada minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

Atidarymo šventėje dalyvavo Seimo narės vyras Bronius Matkevičius, kuris papasakojo, kaip gimė bibliotekėlės idėja – sūnus Dalius pasiūlė, nes tėtis daug skaitė nuo vaikystės. Knyga pono Broniaus gyvenime užėmė svarbią vietą. Skaitė kiekvieną laisvą minutę, perskaitytos ,,Drąsiųjų kelių“, ,,Zenito“ serijos knygos. Tai žmogus, su kuriuo gali kalbėtis bet kuria tema.

Sveikinimo žodžius tarė ir rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius, jo pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, profesorė Vilija Targamadzė, Žaslių seniūnė Gintarė Stankevičienė, miestelio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Laimutė Dekienė, kuri pasakė, kad skaitydami knygas mes galime tapti ir kosmonautais, ir fėjomis, ir mažaisiais princais, galime nuskrieti į kitas planetas, galime gyventi po vandeniu ir atsidurti stebuklų šalyje. Renginio akimirkas įamžino Seimo narės padėjėja Joana Jocienė.

Keletas žmonių naujajai bibliotekėlei padovanojo bent po vieną ar keletą knygų. Knygomis užsipildė net dvi lentynos. Skambant liaudiškoms melodijoms, kurias pagrojo Žaslių kultūros centro vyrai, buvo jauku pabendrauti su senokai matytais miestelio šviesuoliais ir svečiais. Neabejojame, kad knygos turi magišką galią – jos ne tik užpildo laisvalaikį, tačiau taip pat skatina drąsiau reikšti savo mintis ir niekada nenustoti svajoti.

Kiekvienam žmogui norisi palinkėti drąsiai keliauti ten, kur nukelia beribė fantazija! Nepamirškite skaityti, svajoti ir tobulėti, o įkvėpimo ieškokite įvairios tematikos knygose. Nauja knyga. Jaučiu joj virpesį, alsavimą, gyvybę, Suprantu kalbą, skirtą man, kai būsim vienu du, Kartu kvatosim, gal liūdėsim, mūšį pralaimėję tyliai, Lig paskutinio puslapio, mano atodūsio – gera gi tu.

Jūratė Lakštauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite