Langakiuose vos nesupleškėjo gyvenamasis namas

Kaunas
Name gyvenanti moteris pasakojo, kad tuo metu kai kilo gaisras, ji buvo lauke ir vežė medienos atraižas. Namuose buvo tik jos šuneliai, kuriems pavyko išsigelbėti. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sausios 21-osios vakarą Langakiuose kilus gaisrui, vos nesupleškėjo medinis apmūrytas gyvenamasis namas. Laimei, laiku buvo iškviesti ugniagesiai, kurie numalšino plintančias liepsnas. Gaisro metu namuose buvo šunys, kurie išsigelbėjo pabėgę laukan.

Iškvietė šeimininkė

Bendrasis pagalbos centras pranešimo apie nelaimę sulaukė 18 val. vakaro.

Paskambinusi sodybos savininkė teigė, kad Kėdainių rajono Pernaravos seniūnijos Langakių kaime, Lauko gatvėje, dega jos gyvenamasis namas.

Langakių kaimas yra vienas iš toliausiai nuo Kėdainių miesto centro įsikūrusių kaimų, tad į nelaimės vietą pirmoji buvo pasiųsta kur kas arčiau esanti Kauno rajono Čekiškės ugniagesių komanda. 

Taip pat į nelaimės vietą išskubėjo Rugėnų ugniagesių komanda ir gelbėtojų skyrius iš Kėdainių. Kuomet gaisras kyla gyvenamajame name, į nelaimės vietą visuomet pasiunčiami ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Pilnas dūmų

Vos po kelių minučių pirmieji į nelaimės vietą atskubėjo Kauno rajono ugniagesiai, tuomet ugniagesiai ir iš Kėdainių rajono bei miesto.

Ugniagesiams iš Kėdainių teko įveikti slidžius ir snieguotus kelius, didelį atstumą, tad atvykimas į nelaimės vietą kiek užtruko.

Pirmiesiems ugniagesiams atskubėjus į nelaimės vietą ir atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad namo vidus pilnas dūmų, dega medinės perdangos konstrukcijos.

Gaisras skubiai buvo numalšintas, namas išvėdintas, o degę daiktai išnešti į lauką.

Nuostoliai nemenki

Ugniagesiai džiaugėsi, kad nors nuostoliai nemenki, tačiau patį namą pavyko išgelbėti.

Namas medinis, apmūrytas, 1 aukšto, su mansarda, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu.

Gaisro metu apdegė apie 1 m² ir nuardyta apie 1,5 m² medinių perdangos konstrukcijų.

Tiesa, ugniagesiai turėjo pastabų ir name gyvenančiai moteriai, kuri dūmų detektoriaus nebuvo įsirengusi.

Išsigelbėjo šunys

Name gyvenanti moteris pasakojo, kad tuo metu kai kilo gaisras, ji buvo lauke ir vežė medienos atraižas. Namuose buvo tik jos šuneliai, kuriems pavyko išsigelbėti.

„Aš vežiojau karučiu tas atraižas. Namuose buvo mano šunys.

Žiūriu, kad tie šunys pasiuto, kažkaip išstūmė duris ir išbėgo į lauką. Nuėjau žiūrėti, kas ten darosi, gi žiūriu, kad namas pilnas dūmų!

Šunys, matyt, gelbėjosi nuo gaisro ir spruko iš namo.

Aš dar bandžiau ugnį gesinti pati, bet pamačiau, kad nieko nebegaliu padaryti. Tuomet skambinau gaisrinei, ieškojau pagalbos“, – dėstė namo šeimininkė.

Teks tvarkytis

Moteris teigė, kad ugnis greičiausiai įsiplieskė dėl netvarkingos krosnies ir dūmtraukio, kurį dabar teks tvarkyti.

„Dabar atjungta elektra. Nebekūrenu, nes greičiausiai nuo pečiaus viskas ir atsitiko.

Tvarkysiu pečių, tvarkysiu dūmtraukį, įsirengsiu detektorių ir vilsiuosi, kad viskas bus gerai.

Gerai, kad pati nenukentėjau, bet medikai ir mane apžiūrėjo, nes streso buvo tikrai nemažai“, – pasakojo sodybos šeimininkė.

Ugniagesiai pataria

  • Neretai nuo užsidegusio kamino ar netvarkingos krosnies gali užsiliepsnoti stogas ar netgi supleškėti visas namas. Dėl to kalti namų savininkai, nepakankamai dėmesio skiriantys savo šeimos narių saugumui ir nesilaikantys gaisrinės saugos taisyklių.
  • Pagal bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.
  • Dūmtraukiai privalo būti tvarkingi, iš išorės išbalinti, kad matytųsi aprūkę įskilimai.
  • Būtina patikrinti, ar nuo krosnies krašto ir dūmtraukio iki degių pastato konstrukcijų yra reikiamas atstumas. Neretai būna taip, kad dūmtraukių ir krosnių sienelės liečiasi prie degių sienų ar lubų.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt