Angle down Atgal

Laisvės iš lietuvio neatimsi: Jonavoje antrą kartą per metus kumščiais švaistėsi pirkėjas, nepanoręs dėtis kaukės

Dalis Lietuvos gyventojų mieliau turės bėdų su teisėsauga, nei saugos kitus ir nešios apsauginę kaukę. „Antsnukio man neuždės“, – mėgstamas tokių žmonių argumentas, apeliuojant į varžomas jų laisves. Aiškėja, kad ypač savo laisvę mėgstama ginti Jonavoje – per metus šiame miestelyje įvyko jau du incidentai, kai kaukės dėtis nenorėję vyrai ėmė „auklėti“ darbuotojus, paprašiusius užsidėti kaukę.

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų teisėja Banga Bartkienė jau įsiteisėjusiu baudžiamuoju įsakymu nuteisė Jonavoje gyvenantį amonio salietros cecho elektriką S. Š., nepanorusį vietinėje parduotuvėje užsidėti kaukės ir paleidusį į darbą kumščius. Bylos duomenimis, praėjusio lapkričio 21 d. po 14 val. nuo alkoholio apsvaigęs elektrikas apsilankė vietinėje „Maximos“ parduotuvėje, tačiau apsipirkinėti nusprendė be kaukės.

Parduotuvės darbuotoja S. Š. priminė, kad kaukės šiuo metu yra privalomos, tačiau vyras kitų darbuotojų ir pirkėjų akivaizdoje trenkė moteriai, o po to apsistumdė su į pagalbą darbuotojai atskubėjusiu pirkėju.

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas Jonavos gyventojas teigė, kad kaltę pripažįsta ir gailisi, tačiau ne viską prisimena, mat buvo gerokai išgėręs. Vyras pasakojo, kad į parduotuvę užėjo be veido apsauginės kaukės, nes manė, kad greitai apsipirks, tačiau tuomet pardavėja jam kažką pasakė, jis su ja susiginčijo ir ranka sudavė jai per galvą. S. Š. teigė prisimenantis, kad priėjo parduotuvės apsaugos darbuotoja, kuri kartu su kažkokiu vyru jį išvedė iš parduotuvės. Vyras taip pat tikino manantis, kad pardavėja jį perspėjo, kad jis negali būti parduotuvėje be kaukės, jam neblaiviam tai nepatiko, todėl jis ir sukėlė konfliktą.

Nukentėjusi pardavėja teigė, kad atpažino savo skriaudėją dar parduotuvėje. Praeidama ji S. Š. pasakė, kad šis užsidėtų kaukę ir laikytųsi atstumo, bet S. Š., vartodamas necenzūrinius žodžius, jai atsakė: „Eik tu na... žiurke“ ir užsimojo ranka, ketindamas jai suduoti smūgį. Moteris teigė, kad yra turėjusi peties traumą, todėl norėdama išvengti smūgio į petį pasisuko, o S. Š. pataikė jai į galvą.

Iš parduotuvės išvaryto Jonavos gyventojo padėtį sunkino tai, kad 2019-aisiais vyras jau buvo kartą teistas už viešosios tvarkos sutrikdymą vietos restorane. Atsižvelgus į tai, kad šis teistumas elektrikui buvo antrasis, teisėja S. Š. skyrė 2 tūkst. eurų baudą.

Sumušė apsaugos darbuotoją

Kaip minėta, tai – jau antrasis toks įvykis, per metus laiko nutikęs Jonavoje. Praėjusią vasarą dėl panašios istorijos buvo nuteistas prieš tai aštuonis kartus už vagystes, plėšimus, disponavimą narkotikais ir smurtinius nusikaltimus teistas Jonavos gyventojas Marius Kočerovas.

Yra ir dar vienas įdomus sutapimas – M. Kočerovą taip pat nuteisė teisėja B. Bartkienė.

Apkaltinamuoju nuosprendžiu pasibaigusi istorija prasidėjo pačiame pavasarinio karantino įkarštyje, 2020 m. balandžio 25 d. Jonavoje, Chemikų g. esančioje „Maximos“ parduotuvėje, M. Kočerovas apsilankė ne tik apsvaigęs nuo alkoholio, bet ir nedėvėdamas tuo metu privalomos apsauginės kaukės.

Į tokį pirkėją greitai sureagavo parduotuvės apsaugos darbuotojas, įspėjęs vyrą ir liepęs išeiti iš parduotuvės. Kaip nurodyta byloje, lankytojui kelias minutes aiškinta, kad be kaukės jis negali lankytis parduotuvėje, tačiau M. Kočerovas, užuot paklusęs, smogė darbuotojui kumščiu į veidą ir sumušė jį, taip sutrikdydamas sveikatą ir viešąją tvarką.

Vėliau M. Kočerovas teisme pripažino savo kaltę, tačiau teigė, kad net nežino, kodėl ėjo į parduotuvę, mat buvo neblaivus. Anot Jonavos gyventojo, grumtynės iš parduotuvės vėliau persikėlė į lauką ir tęsėsi, kol jis buvo prirakintas prie turėklų ir taip laukė, kol atvažiavo policija.

Nukentėjęs apsaugos darbuotojas teigė, kad užpuolikas buvo jau matytas šios parduotuvės lankytojas, tačiau šįkart neblaivus vyras atėjęs sėdėjo ant spintelių ir kabinėjosi prie praeivių. Kadangi M. Kočerovas buvo be kaukės, vyrui buvo liepta išeiti, o išeidamas vyras ir trenkė kumščiu apsaugos darbuotojui. Šis skolingas neliko – sugriebė užpuoliką, ištempė iš parduotuvės ir prispaudė prie turėklų, tačiau daugiau nieko daryti nesiryžo; teko palaukti, kol į vietą atvyko kasos darbuotojų iškviesta apsaugos komanda, kuri ir prirakino M. Kočerovą prie turėklų.

Apsaugos darbuotojas teigė, kad ne tik buvo sumuštas – grumtynių metu patyrė kairės čiurnos traumą, o dėl karantino metu atsiradusių apribojimų ilgai negalėjo kreiptis į medikus.

Nenoras parduotuvėje užsidėti apsauginę kaukę M. Kočerovui kainavo laisvę – nors ir pripažino kaltę, vyras buvo jau aštuonis kartus teistas, pripažintas recidyvistu, todėl teisėja skyrė jam keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi dar turėjo ankstesnių „skolų“ teisingumui, M. Kočerovui iš viso pataisos namuose buvo skirta praleisti kiek daugiau nei 7 mėnesius.

Nuteistajam taip pat nurodyta atlyginti sumuštam apsauginiui padarytą žalą, kurią teismas įvertino 300 eurų. 

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite