Angle down Atgal

„Laiptų galerijoje“ - susitikimas su Egle Vertelyte

Vasario 23 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ - susitikimas su Eglė Vertelyte – pasaulinį pripažinimą pelniusio filmo „Stebuklas“ režisiere, filmo „Stebuklas“ peržiūra. Po gausybės filmo prezentacijų tarptautiniuose festivaliuose, su šviežiausiais įspūdžiais iš Prancūzijos režisierė grįžta į gimtąjį miestą. Dar vaikystėje Šiauliuose, Mokytojų namuose (dabar -“Laiptų galerija“) Eglė Vertelytė lankė Inteligentiškumo mokyklėlę.

Eglė Vertelytė baigė istorijos bakalaurą Vilniaus universitete ir tęsė studijas Europos kino koledže. 2009 metais Eglė gyveno Mongolijoje, kur nufilmavo savo pirmą ilgametražį dokumentinį filmą „Ub lama“, pelniusį tarptautinį pripažinimą. 2012 metais Eglė įgijo scenarijaus rašymo magistro laipsnį Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje Didžiojoje Britanijoje. Kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu įkūrė prodiuserinę kompaniją iN SCRiPT, kuri vysto ir konsultuoja televizinių, vaidybinių ir dokumentinių filmų projektus. Eglė rašo scenarijus keliems televizijos projektams, bendradarbiauja su kitais režisieriais ir dėsto scenarijaus rašymą Lietuvos kino ir muzikos akademijoje. Rinktinė filmografija: „Straublys“ (2007, tr. metr.), „Dangaus pabaiga“ (2007, tr. metr.), „FPMT Mongolija“ (2009, dok.), „UB Lama“ (2011, dok., „Kino pavasaris“).

Koks kelias, tikslai ir išbandymai laukia pripažinimo kino pasaulyje, kokių žmogiškų savybių ir atsakymų į vidinius klausimus pareikalauja kūryba, kodėl filmas „Stebuklas“ buvo patekęs net po N-18 ženklu, kokios ateities idėjos apie meilę ir bandymą atkurti menininko - žmogaus portretą jau sukasi Eglės galvoje. Apie tai ir dar daugiau - susitikime su režisiere Egle Vertelyte.

2017m. filmas „Stebuklas“ jau buvo įvertintas tarptautiniame kino žemėlapyje – Toronto kino festivalyje kelionę pradėjusi juosta spėjo apkeliauti Reikjaviką, Liuksemburgą, Valjadolidą, Torunę. Taip pat aukščiausios klasės Minsko, Kairo ir Talino kino festivalius. „Tai kino stebuklas, kurio paprastumas žavi širdį ir sielą“, – taip filmą apibūdino Toronto kino festivalio programos sudarytojas Dimitris Eipidesas.

„Per devynerius metus, kol buvo kuriamas filmas „Stebuklas“, užaugau kaip žmogus, nors pagrindinis mano požiūris į gyvenimą, tai yra į rimtus dalykus, žiūrėti iš juoko perspektyvos išliko. Kai devynerius metus savyje nešioji istoriją ir pats keitiesi, kai kurie dalykai praranda aktualumą. Iš kitos pusės, išsigrynina svarbiausi aspektai ir ateina suvokimas, kad jei per tiek metų istorija „nenumirė“, vadinasi, ji svarbi.“ (Eglė Vertelytė).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite