Angle down Atgal

Laima Alenckaitė: dangus nėra tik šiaip sau žydras

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka tęsia idėją personaliai pristatyti alytiškiams dar nežinomus tapytojus mėgėjus. Juk esama daugybės pavyzdžių, kad kūrybiniu keliu tvirčiau pradėti žengti galima bet kokiame gyvenimo tarpsnyje.

Šį kartą miestelėnų įvertinimo ir palaikymo laukia Laima Alenckaitė. Ši autorė, lankydama Alytaus jaunimo centro suaugusiųjų dailės studiją, sukaupė nemažą kiekį savo paveikslų, tad pribrendo galimybė juos pristatyti platesniam tapybos vertintojų ratui. Laimos Alenckaitės tapybos darbų paroda atverta Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos fojė (Seirijų g. 2).
Parodos pristatymo renginyje Jaunimo centro dailės studijos suaugusiems vadovas dailininkas Vidmantas Jankauskas neslėpė džiugesio, pristatydamas bendruomenei savo mokinės paveikslus:
„Aš tiesiog vaikščiodamas žiūrėjau ir stebėjausi, kada gi Laimutė spėjo taip gražiai ir tiek daug visko pridaryti. Ir dar pagalvojau, kad šiaip žiūrint atrodytų, jog kiekvienam darbui reikėtų bent apie trisdešimt valandų tiesioginio sunkaus darbo. Tai skaičiuojant visus darbus ir laiką, kiek Laimutė praleido prie šitų darbų, gali pasirodyti, kad gal per kokius ketverius metus, studijuojant dailės studijoj tiek ir galėtų būti. Esu be galo laimingas, kad jos pasiekimai džiugina ne tik mūsų studiją, bet ir visus.
„Žinoma, nustebinau daugelį pakviesdama į tą parodą, nes kai kas visai nežinojo, kad aš tuo užsiimu. Tiems, kurie nežinojo, kad aš tapau, tai galiu pasakyti, kad pradėjau tapyti ne taip seniai – prieš trejus su puse metų. Pati buvau nustebusi, kad iš kažkokių kabliukų, potėpių, iš kažkokių tapšnojimų mes kažką bent šiek tiek panašaus padarome, – parodos atidarymo renginyje atviravo Laima Alenckaitė ir čia pat pridūrė: – Esu labai dėkinga mokytojui dailininkui Vidmantui, nes jis su mumis labai kantrus, juk reikia kiekvienai vis tą patį ir tą patį pasakoti.“
„Besimokydama atradau, kad dangus nėra tiktai šiaip sau žydras. Būtinai kiekvienas dirstelėkite – dangus tikrai turi ir kitokių atspalvių. Taip pat ir žaluma turi labai daug įvairių atspalvių. Viskas aplinkui, kas yra kūrėjo, dailininko didžiausio, sukurta, man teikia džiaugsmą, malonumą. Visa tai stengiuosi kažkaip pateikti drobėse, bet tikrai dar nedaug ką temoku. Bet ką moku, tai norisi ir pasidalinti“, – pasakojo parodos autorė ir pakvietė visus apsilankyti.
Laimos Alenckaitės paveikslai bus atviri lankytojams iki pat vasaros pabaigos. Kviečiame užsukti į biblioteką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite