Angle down Atgal

Laikrodžiai persukinėjami nebebus

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad kitų metų pavasarį laikrodžiai bus pasukti paskutinį kartą. Tokiu būdu Lietuvoje nuolat būtų vasaros laikas.

„Kol kas Komisija (Europos Komisija) pasiruošusi pavasariui, paskutinis laiko persukiojimas bus pavasarį, bet dar nėra priimti galutiniai sprendimai, kol kas mes tik Komisijos vadovų pareiškimus girdime“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Europos Komisija žada šį rudenį pateikti oficialų pasiūlymą valstybėms narėms ir Europos Parlamentui atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus.

„Koledže – komisarų susirinkime – priimtas sprendimas, kad Komisija atsižvelgs į piliečių išreikštą valią ir paruoš teisinį pasiūlymą valstybėms narėms ir Europos Parlamentui, kad būtų pakeistas dabartinis reguliavimas“, – BNS sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Pasak A. Pranckevičiaus, Komisija nori šį klausimą išspręsti savo mandato laikotarpiu. Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės mėnesį.

Sprendimas bus priimtas, jei tam valstybės narės pritars kvalifikuota balsų dauguma – tam reikia 16 balsų iš 28, o pritariančios šalys atstovauja ne mažiau kaip 65 proc. bendro ES gyventojų skaičiaus.

Už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Violeta Bulc teigė: „Milijonai europiečių pasinaudojo viešos konsultacijos paslauga, norėdami, kad jų balsas būtų išgirstas. Žinutė labai aiški: 84 proc. jų nori atsisakyti laiko keitimo.“

Pirmą kartą Lietuvoje vasaros laikas buvo taikytas 1981–1989 m., panaikintas 2000 m., o nuo 2003 m. sausio 1 d. įvestas antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką. Kaip ir daugumoje valstybių, jis įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, trečią valandą nakties persukant laikrodžio rodykles valandą į priekį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį, ketvirtą valandą nakties atsukant laikrodžio rodykles valandą atgal.

Atsisakius laikrodžių sukinėjimo, Lietuvoje nuolat būtų vasaros laikas.

Etaplius.lt informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite