Angle down Atgal

„Laikomės duotų pažadų - kitąmet vaiko pinigai sieks 60 eurų sumą ir 100 eurų gausioms bei nepasiturinčioms šeimoms“

Seime koreguojamas Vyriausybės pateiktas įstatymo projektas dėl Vaiko pinigų sumos dydžių, siūlant, kad jau kitąmet didėtų universali išmoką už vaiką, mokant 60 ir 100 eurų per mėnesį.

„Nauja vaiko pinigų formulė 60/100 nuo sausio 1 dienos, kai spartinamas vaiko pinigų priedo augimas - itin reikšmingas žingsnis kovojant su skurdu ir socialine atskirtimi, o tai, deja, yra realybė su kuria jaunos šeimos, auginančios vaikus priverstos susidurti dėl mažų pajamų už darbo santykius, didelių įsipareigojimų bankams ar augančių kainų.’’ –sako LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Universali išmoka už vaiką taikoma skirtingose Europos Sąjungos šalyse – Airijoje, Belgijoje, Danijoje, Lenkijoje ar Švedijoje.

Pasak Tomo Tomilino, vaiko pinigai turi teigiamos įtakos, kai kalbame ir apie mažesnius emigracijos skaičius ir skurdo rodiklį. ,,Būtent vaiko pinigų mąsto ir pasiekiamumo dėka, Lietuva pirmauja Europoje pagal skurdo mažėjimo tendencijas. Tai rodo Eurostat duomenys. Mums svarbu įgyvendinti duotus pažadus žmonėms ir taip pat vystyti kryptingą šeimos politiką valstybėje, kad jauni žmonės ir šeimos galėtų likti Lietuvoje bei nebūtų priverstos emigruoti vien tam, kad išlaikytų vaikus.’’– pridūrė LVŽS frakcijos narys Tomas Tomilinas.

Jei Seimas atsižvelgtų į pateiktus siūlymus, iš viso universalią išmoką vaikui gautų apie 521,9 tūkst. vaikų, papildomai skiriamą išmoką vaikui – apie 151,6 tūkst. vaikų iš gausių, nepasiturinčių šeimų bei šeimų auginančių neįgalius vaikus.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite