Angle down Atgal

Laikinai sustabdytas skiepijimas vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina: galimai buvo pažeista šalčio grandinė

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo informuota, kad antradienį galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną į koordinuojančius centrus: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę.

SAM skubiai informavo koordinatorius, kad laikinai sustabdytų skiepijimą šios siuntos vakcina. Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) pavesta iki trečiadienio vakaro ištirti, ar gabenimo metu įvykęs temperatūrų svyravimas turėjo įtakos vakcinai. SAM duomenis perdavė „Pfizer“ atstovybei Lietuvoje, kad gamintojas pateiktų išvadą, ar nustatyti svyravimai neturėjo įtakos vakcinos kokybei.

Dar trečiadienį laukiama išvadų iš VVKT ir „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje, ar galimas tolesnis šių vakcinos dozių naudojimas, sakoma SAM pranešime. Minimoje siuntoje buvo 4680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

Preliminariu „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vertinimu, temperatūros nuokrypis transportavimo metu buvo leistinose ribose ir poveikio vakcinoms neturėjo.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite