Angle down Atgal

Laida „Stop juosta“ modernizmo ieškos Klaipėdoje

Liepos 1-3 dienomis LRT PLIUS laida „Stop juosta“ tęsia modernizmo paieškas Klaipėdoje ir kviečia visus miestiečius prisidėti prie laidos kūrimo proceso.

„Stop juosta“ – architektūrinis-istorinis TV projektas, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurse „Pragiedruliai“ 2016 ir 2018 metais pripažintas kaip geriausia dokumentikos laida. „Stop juosta“ pasakoja apie tarpukario progreso sprogimą ir modernizmo fenomeną visoje Lietuvoje. Laidos maršrutų herojai – kraštotyrininkai, architektūros istorikai, istorikai ir amžininkai. „Stop juosta“ pasakoja apie modernizmo ženklus, iškilias asmenybes ir šių dienų miesto žmones su savo istorijomis ir muzikinėmis emocijomis.

Klaipėdoje laidos komanda aplankys: Mejerheferio laivininkystės bendrovės „dangoraižį“, Giesingo namą, J. Kanto mokyklą, Vytauto Didžiojo gimnaziją, Klaipėdos radijo stotį, Locmanų namą, P. Lindenau laivų gamyklą, pirmąją modernią šiluminę elektrinę, „Ryto“ spaustuvę, muilo fabriką „Žuvelė“, Pedagoginio instituto pavyzdinę mokyklą ir sporto kompleksą.

Po maršrutą laidos komandą lydės: istorikai dr. Vasilijus Safronovas, Dainius Elertas, Julius Žukas, architektė Ramunė Staševičiūtė, menotyrininkė Kristina Jokubavičienė. Taip pat – amžininkas, tapytojas Edvardas Malinauskas, šokio teatro „Judesio erdvė“ įkūrėja Laura Geraščenko, o karilionu gros Stanislovas Žilevičius.

„Stop juosta“ kviečia Klaipėdos gyventojus prisijungti prie kuriamo pasakojimo apie savo miestą siunčiant savo asmenines-archyvines fotografijas iš tarpukario ir sovietmečio periodų, kuriomis pasidalinti galite laidos „Facebook“ paskyroje.

Įdomiausios nuotraukos ir pasakojimai atsidurs naujojo sezono laidoje bei LRT portale.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite