Angle down Atgal

L. Strėliui - 200 tūkstančių eurų bauda

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad bendrovės „Vilkyškių pieninė“ ir "AUGA group" valdybos narys Linas Strėlis, žinodamas viešai neatskleistą informaciją ir ja pasinaudojęs, sudarė sandorius dėl bendrovės „Žemaitijos pienas“ akcijų įsigijimo ir pardavimo.

Kaip skelbia LB, jis paskatino tą patį padaryti ir savo šeimos narius. Taip jis pažeidė Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl piktnaudžiavimo rinka draudimą naudotis viešai neatskleista informacija.

2018 m. balandžio 30 d. per "Nasdaq Vilnius" biržą bendrovė „Žemaitijos pienas“ paskelbė, kad įmonė „Baltic Holding“ 2018 m. birželį iš akcininkų, kurie jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikė kartu (Investuotojų asociacija, AB „Invalda INVL“ ir kt.) įsigys daugiau kaip 5 mln. bendrovės „Žemaitijos pienas“ akcijų.

Anot LB, L. Strėlis dalyvavo derybose ir, žinodamas tikslią informaciją apie jų eigą bei pasiektą pažangą, aptartus akcijų pardavimo kainų rėžius, kartu su šeimos nariais sudarė sandorius dėl bendrovės „Žemaitijos pienas“ akcijų (jas reguliuojamoje rinkoje pirko ir vėliau pardavė bendrovė „Baltic Holding“). Šiais veiksmais L. Strėlis pažeidė draudimą naudotis viešai neatskleista informacija sudarant sandorius ir patarti kitiems asmenims užsiimti prekyba vertybiniais popieriais pasinaudojant šia informacija.

Už tai Lietuvos banko valdyba L. Strėliui skyrė 200 tūkst. eurų baudą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite